2p

Az online vásárlás kényelmes alternatívája az ünnepi szezon hosszú sorban állásainak, a bevásárlóközpontok tömegnyomorának és a stresszes válogatásnak, de veszélyes is lehet - derül ki egy friss kutatásból.

A Webroot Software tanulmánya szerint az internetes vásárlás előnyeit olyannyira érzik a fogyasztók is, hogy hetven százalékuk bármiféle hezitálás nélkül megadná hitelkártyaszámát egy netes oldalon. Az ugyanebben a kutatásban válaszolók egyhetede azonban már szenvedett el valamiféle online csalást - ellopták a hitelkártyaszámát vagy bankszámlájának információit - írja az International Herald Tribune.

Az Egyesült Államokra, Franciaországra, Japánra, Kanadára, Nagy-Britanniára és Németországra kiterjedő kutatásból az is kiolvasható: a potenciális veszélyek nem jelentik azt, hogy teljesen fel kell adnunk a világhálón történő vásárlással járó előnyöket, de jobban figyelnünk kell adatainkra. Az elektronikus postaládánkba érkező levélszemét például a legvalószínűbb forrása a kémprogramoknak, amelyek pénzügyi információk után kutatnak gépünkön. Az e-mail egyébként sem biztonságos módja a kommunikációnak, ezért jó, ha soha nem küldünk fontos információkat ezen a csatornán.

Győződjünk meg arról is, hogy a weblap, ahol vásárolni készülünk biztonságos-e (ha igen, egy "s" betű jelenik meg a címsorban a http után), illetve hogy maga a hálózat, melynek segítségével az internetre csatlakozunk megfelel-e a kívánalmaknak. A nyilvános helyeken (kávézókban, repülőtereken) működtetett kapcsolatokról például jobb ha eszünkbe se jut vásárlást kezdeményezni.

Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!