A pályázatokat elbíráló zsűri olyan szakemberekből állt - mint Czakó Borbála, Dr. Szeles Péter, Tóth Gergely -, akik az általuk vezetett szervezetek révén sokat tettek már a CSR magyarországi elismertetéséért.
A "CSR Best Practice 2006" pályázatra 24 jelentkezés érkezett, amelyből a zsűri 20 pályázatot fogadott el, és tartott megjelenésre érdemesnek, egy nyertes pályázó azonban visszalépett a publikálástól. A közlésre érdemes pályázatokat nem rangsorolta a zsűri, kiemelte azonban azt a tíz pályázatot, mint a pályázat feltételeit és a szakmai elvárásokat maradéktalanul teljesítőket, amelyeket minden zsűritag elfogadott. Ezek a pályázatok érdemlik ki a "Legjobb gyakorlat" jelzőt.
Lakatos Zsófia, az MPRSZ CSR szekciójának vezetője és a CSR Best Practice pályázat felelőse szerint "Örvendetes, hogy a felelős vállalati működés egyre inkább teret nyer Magyarországon, a beérkezett pályázatok száma is ezt mutatja. Ugyanakkor egyre nyilvánvalóbb annak a veszélye, hogy olyan akciókat is a CSR ernyője alá vonnak, amelyek, mint például a szponzorálás, nem tartoznak ide, illetve a vállalatok az adományozást összekeverik a felelős működéssel. A kiadvány jelentősége abban áll, hogy bemutatja a vezető gyakorlatokat és rámutat arra, hogy a CSR nem egy marketing eszköz, hanem egy társaság egész működését átható vezetési szemlélet."
A "CSR Best Practice 2006" kiadvány szerkesztése most kezdődik, a könyv a tervek szerint ez év őszén jelenik meg, áll a társaság közleményében.