A Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) által számított mutató az év eleje óta folyamatosan növekszik. Az elmúlt két esztendő legalacsonyabb értékét, 44,2 pontot -- elsősorban szezonális okokból -- tavaly decemberben érte el az index. Azóta minden hónapban nő, februárban -- mint csaknem minden évben -- átlépte az 50 pontot, amely az előző hónaphoz képest történő változás fordulópontja. Az MLBKT mutatója ugyanis úgy van "komponálva", hogy az 50 pontnál alacsonyabb érték recessziót, afeletti pedig konjunktúrát jelent. A vállalatvezetők körében végzett felmérés alapján készülő index február óta az élénkülést jelentő tartományban tartózkodik.
Az MLBKT az elkövetkezőkben is kiegyensúlyozott, de lassú növekedésre számít. A márciusi érték kismértékben elmarad a tizenkét hónappal korábbitól, és ez a részindexek alakulásában is jelentkezik. A BMI ugyanis a termelési mennyiség, az új rendelések, a foglalkoztatás, a szállítási átfutási idő, valamint a vásárolt készletek indexéből áll össze. A legjobban a termelési mennyiség mutatója szerepelt, amely 62,8 pontos, gyors növekedésnek számító értéket mutatott.
Az ágazati indexek értékei szintén 50 pont felett voltak, és -- bár további növekedésre márciusban nem került sor -- a regionális mutatók is a növekedést jelző tartományban találhatók. Érdekesség, hogy a nyugat-dunántúli régió indexe a legalacsonyabb (50,5), ezzel 17,8 pontos a lemaradása egy évvel ezelőtti önmagához képest.
Lassan emelkedik a menedzserindex
A konjunkturális ingadozásokat mérő beszerzési menedzserindex (BMI) márciusi értéke 56,8 pont volt.