Peer Steinbrück pénzügyminiszter nyilatkozatában "karaván-kapitalizmussal" vádolta a Nokiát, felróva a szavai szerint hiányzó társadalompolitikai felelősséget. A szociáldemokrata miniszter kijelentette: a bochumi üzem bejelentett bezárása aláássa az embereknek a szociális piacgazdaságba vetett bizalmát.
Az üzem áthelyezésével kapcsolatos döntést a miniszter "túl hirtelennek" nevezte, és annak a nézetnek adott hangot, hogy a bezárás a gazdasági-pénzügyi adatok alapján - mint mondta: "kívülről szemlélve" - nehezen indokolható. Steinbrück szerint a lépés jelentősen árt a Nokia tekintélyének.
Mindennek ellenére a német pénzügyminiszter úgy vélte: a bochumi üzem bezárásával kapcsolatos döntés immár aligha visszafordítható.
Hasonló élességgel bírálta a Nokiát Edmond Stoiber volt bajor miniszterelnök, aki jelenleg az Európai Bizottság újonnan létesített korrupcióellenes testületének vezetője. Stoiber botrányosnak nevezte a történteket. A konzervatív politikus szintén annak a nézetnek adott hangot, hogy a Nokia döntését kizárólag a profit maximalizálása diktálta, és az aláássa a szociális piacgazdaságba vetett hitet.
Értesülések szerint a finn konszern vezetőségének döntése miatt több kormány-, illetve parlamenti politikus Nokia szolgálati telefonjának visszaadására készül.
Közben a német kormány és a tartomány képviselői újabb tárgyalásokat ajánlottak a Nokiának. A cég azokat nem utasította vissza, de jelezte, hogy döntése "megmásíthatatlan". A Nokia csakis az indokok megvilágításáról hajlandó tárgyalni, hangoztatta a cég szóvivője.