2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Előterjesztés hiányában nem született határozat a Malév magyar nemzeti légitársaság tőkehelyzetének rendezéséről a csütörtökön Budapesten megtartott közgyűlésen - közölte a cég az MTI-vel a közgyűlést követően.

A közgyűlés napirendjén a Malév tőkehelyzetének rendezése szerepelt, de az igazgatóság erről nem terjesztett elő határozati javaslatot.

A Pénzügyminisztérium még a Malév közgyűlése előtt közölte, hogy Oszkó Péter pénzügyminiszter csütörtökön Moszkvában Viktor Zubkov első miniszterelnök-helyettessel tárgyalt a Malév helyzetének rendezéséről. A magyar fél jelezte, kész a társaság működésének folytatása érdekében tulajdonosi, illetve finanszírozói szerepet is vállalni a légitársaságban.

A tőkerendezés már hosszú ideje napirenden szerepel a légitársaság közgyűlésein. Legutóbb márciusban hárommilliárd forinttal emelte meg a fő tulajdonos, az AirBridge a Malév jegyzett tőkéjét. Akkor a légitársaság jegyzett tőkéje 399 millió forint volt a cégjegyzék szerint.

Ezen a márciusi közgyűlésen került a Malév közvetett tulajdonosi körébe az orosz Vnyesekonombank. Az orosz bank a Malév közel 100 százalékát birtokló AirBridge Zrt.-ben 49 százalék hányadot vett át Borisz Abramovics orosz üzletembertől. Ugyanakkor lett az AirBridge 51 százaléknyi részvénycsomagjának egyedüli tulajdonosa Költő Magdolna magánszemély, aki üzlettársától, Kiss Kálmántól vette meg a részvényeket. A Malév 97,46 százaléka van az AirBridge tulajdonában, 2,54 százaléknyi részvény a dolgozóknál van, míg a magyar állam egy darab B sorozatú elsőbbségi részvénnyel rendelkezik.

A Malév igazgatóságának elnöke, Anatolij Ballo még május végén közölte újságírókkal egy 10 millió eurós tőkeemelés tervét. Legutóbb júliusban volt a rendkívüli közgyűlés napirendjén a tőkeemelés, de döntés nem született.

A tőkerendezést az teszi szükségessé, hogy a Malév évről-évre halmozza a veszteségeket. A tavalyi évet konszolidáltan 15,1 milliárd forint veszteséggel zárta, az idei évre szóló várakozásokat a társaság nem közölt.

A május végén jóváhagyott idei üzleti tervből a társaság csak az üzemi szintű veszteséget tette közzé, a mérleg szerintit nem. Eszerint üzemi szinten 2009-ben 6,3 milliárd forint veszteséggel számol a Malév, szemben a 2008. évi 7,9 milliárd forinttal.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!