A Széchenyi Kártya program keretében felvett hitel kamatához induláskor, 2002-ben 5 százalékpontos támogatást adott a kormány. Emellett a Hitelgarancia (akkor még) Rt. által vállalt garancia díjának felét vállalta át az állam. A kormány 2005-ben változtatott a kondíciókon: a támogatott hitelt 10 millió forintban maximálta, a támogatást pedig 2006-ra 2 százalékpontban, 2007-re pedig 1 százalékpontban állapította meg. A támogatás 2008-tól szűnt volna meg, ezt hosszabbította meg egy évvel a friss kormányhatározat.
Szintén a 2005. decemberi módosítás írta elő, hogy a Hitelgarancia Zrt. díjának felét 2006. január 1-től 2010. december 31-ig vállalja át az állam, a maximum 25 milliós kártyák után, a teljes kölcsönösszegig. A hitelgarancia díjának támogatása 2010. utolsó napjáig változatlan, mindössze annyi a megkötés, hogy a 2008. március 13. után kibocsátott kártyák esetén az 50 százalékos támogatás nem haladhatja meg a garanciadíj vetítési alapjának a 0,75 százalékát.
Megmarad a Széchenyi Kártya kamattámogatása az idén, noha a kormány korábban azt tervezte, hogy a kedvezményt ez év elején megszünteti. A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) szerdai közleményében jelentette be, hogy a 2008. január 1-je és december 31-e között kibocsátott kártyák esetében továbbra is 1 százalék marad a kamattámogatás, 10 millió forint hitelösszegig, 365 napra.
Krisán László, a Széchenyi Kártyát működtető KA-VOSZ vezérigazgatója az MTI-nek elmondta: a kamattámogatás hivatalossá válásával - reményeik szerint - belátható időn belül kijönnek a két éves futamidejű Széchenyi Kártya-2 termékkel. Jelenleg a programban résztvevő bankokkal, a kamarával, a VOSZ-szal, a Hitelgarancia Zrt.-vel a termék véglegesítésén, a szükséges informatikai változtatáson dolgoznak. A két éves futamidejű Széchenyi Kártya bevezetésekor hosszabb időre változtatják a hiteltörlesztés eddigi negyedéves kötelezettségét.
A GKM közleményében rámutat: a Széchenyi Kártya sikerének és a program kedvező hatásainak fényében - figyelemmel a pénzpiaci kamatszintek emelkedésére - döntött a kormány a konstrukció kamattámogatásának ezévi fenntartásáról. A minisztérium közlése szerint a tavalyi év végéig mintegy 87 ezer Széchenyi Kártya talált gazdára, ezzel 457 milliárd forintnyi hitelkeret nyílt meg az igénybevevő vállalkozások előtt. Az elmúlt öt és fél évben mintegy 38 ezer kkv használt legalább egy éven keresztül Széchenyi Kártyát. A GKM hangsúlyozza: a Széchenyi Kártya Program is hozzájárult ahhoz, hogy a kkv-k tavaly megközelítően 8-szor akkora banki hitelforráshoz juthattak hozzá, mint 1999-ben.