4p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Stratégiai megállapodást írt alá a kormány pénteken a Bridgestone Tatabánya Termelő Kft.-vel, amely június 7-én teszi le új gyártócsarnokának alapkövét a tatabányai ipari parkban Orbán Viktor miniszterelnök jelenlétében.

Karato Kenji, a Bridgestone Tatabánya Termelő Kft. ügyvezető igazgatója az aláírás előtt a megállapodás fontosságát hangsúlyozva úgy fogalmazott: a politika és az üzlet olyan, mint az autó két kereke, ha nem egy irányba forognak, akkor egyik sem halad előre, vagyis "céljainkat is csak egymást támogatva tudjuk elérni".

Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára elmondta: a Bridgestone-nal kötött stratégiai megállapodásnak a Japánnal való gazdasági kapcsolatok szorosabbra fűzésében is kiemelt szerepe van. Hozzátette, hogy ez a 24. stratégiai együttműködési megállapodás, amelyet a kormány köt, s a második, amelyet japán céggel ír alá. Karato Kenji a Bridgestone történetének mérföldköveit felidézve kiemelte: a Bridgestone-t 1931-ben alapították, eredetileg cipőgyártó cégként, de a motorizáció hajnalán gumigyártóvá alakult át. 1988-ban a Firestone megvásárlásával lépett ki a globális piacra, mára pedig a világ elsőszámú gumigyártója lett.

A cégcsoportnak 95 gyáregysége van világszerte, az alkalmazottak száma pedig tavaly elérte a 143 ezret. A Bridgestone Európában 6 országban 12 gyáregységgel van jelen; technikai központjuk Olaszországban van. A tatabányai ipari parkban lévő magyarországi gyárukban - amely a legmodernebb technológiát képviseli - naponta 6500 prémium minőségű gumiabroncsot gyártanak - mondta Karati Kenji. Emlékeztetett arra, hogy tavaly döntöttek a magyar gyár kibővítéséről. Az új gyártócsarnok alapkőletétele június 7-én lesz, a kivitelezési munkálatok pedig augusztusban indulnak - ismertette.

Karato Kenji kifejtette: nehéz megjósolni az Európai gazdaság növekedési irányát, de álláspontjuk szerint szükség lesz a magas minőségű prémium gumiabroncsokra a jövőben is. Az ügyvezető igazgató megköszönte a tatabányai gyárbővítéshez adott állami támogatást, a gazdasági környezetet, a magyar tudást. "Ezeket mind nagyon jónak találtuk" - mondta.

Szijjártó Péter szerint a stratégiai megállapodás azt bizonyítja, hogy a kormány jó döntést hozott akkor, amikor 2010-ben azt tűzte ki célul, hogy Magyarország Európa termelési központjává váljon. Kiemelte: az ország jelenleg az európai járműgyártás egyik "fellegvára", hiszen a magyar exportteljesítmény több mint ötödét teszi ki az autóipari export, és a beszállítókkal együtt 600 cég működik ezen a területen, több mint 100 000 embernek munkát adva. Az eddig aláírt 24. stratégiai együttműködési megállapodás közül ez a 8., amelyet vagy autógyártóval vagy autóiparhoz közvetlenül köthető vállalattal ír alá a kormány - fűzte hozzá az államtitkár.

A Bridgestone tatabányai bővítéséről szólva jelezte: az új gyártócsarnokot több mint 70 milliárdos beruházással építik fel, 505 új munkahelyet teremtve. Ebből 63 állást felsőfokú végzettségűek töltenek majd be, a többiek betanított, illetve szakmunkások lesznek.

Szijjártó Péter elmondta, hogy a kormány kiemelt jelentőségű beruházássá nyilvánította a Bridgestone fejlesztését és a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) javasolta a kormánynak, hogy egyedi kormánydöntésen alapuló pénzügyi támogatásban részesítse a beruházást. A Bridgestone ennek nyomán jogosult lesz fejlesztési adókedvezmény és képzési támogatás igénybe vételére is - mondta a külügyi és külgazdasági államtitkár. Hozzátette: a beruházással a naponta gyártott gumiabroncsok száma eléri majd a 18 ezret.

Az államtitkár szerint ez a beruházás is mutatja, a kormány helyesen döntött, amikor az adórendszer átalakításáról, az oktatási és felsőoktatási rendszer átszervezéséről, valamint a szakképzési rendszer megerősítéséről határozott. A kutatás-fejlesztés, és az innováció lehet a leghatékonyabb eszköz ahhoz, hogy a válság után minél erősebb legyen Magyarország - mondta Szijjártó Péter.

Szólt arról is, hogy a megállapodás a kis- és közepes vállalakozásokról (kkv-k) is szól: akkor lehet sikeres a magyar nemzetgazdaság, ha a kkv-k is rá tudnak csatlakozni egy-egy nagyvállalat beszállítói hálózatára; ennek elősegítését a pénteken aláírt megállapodás is tartalmazza. A Brigestone Tatabánya Termelő Kft. 2008 óta működik, jelenleg 660 ezer négyzetméteres területen, mintegy 350 munkavállalót alkalmaz.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!