A mostani privatizáció után még maradó körülbelül 9 százalékot a budapesti értéktőzsdén adják el, és nem pedig közvetlenül valamilyen stratégiai befektetőnek - idézte a pénzügyminisztert a hírügynökség. Ezzel a pénzügyminiszter elébe vágott azoknak a piaci spekulációknak, hogy a maradék részt a lengyel PKN Orlennek szánnák - írja a Reutersre hivatkozva az MTI.
A mostani értékesítésben szerdán megállapított, részvényenként 7100 forintos maximumárat a Mol "méltányos árának" nevezte a pénzügyminiszter, szemben a csütörtök délelőtt 6270 forint körüli tőzsdei árral. A pénzügyminiszter arról is beszélt a Reutersnek, hogy 2006-ig 2,5 százalékra akarja csökkenteni a költségvetés GDP-arányos hiányát, mert csak a rendszeres, folyamatos költségvetés-csökkentés vonzhatja vissza a konvergenciajátékosokat a jelenleg bizonytalan magyar tőkepiacra.
Már azt is jelentős bizalomnövelésnek nevezte, hogy a parlament a héten elfogadta a GDP-arányos államháztartási hiány 3,8 százalékra csökkentését jövőre. - A legfontosabb feladatunk: következetesen végrehajtani a meghirdetett gazdaságpolitikát. Remélem, jövőre elmondhatjuk, hogy a fordulat idén kezdődött - idézte a minisztert a hírügynökség.
László Csaba szerint a fordulat gyors változást hozhat a piacon, ahol a 2006-ban és a 2008-ban lejáró kormánykötvények hozama 10 százalékra ugrott ebben a hónapban. - Eljön az idő, amikor ez hirtelen megfordul, és a hozamok meredeken esnek. Ezért csökkentjük a kínálatot is - mondta a pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy a szigorúbb költségvetési és jövedelempolitika növeli fogja a központi bank pénzügypolitikai játékterét jövőre.
Minden Mol részvényt elad jövőre az állam
A magyar kormány a jövő év közepéig el akarja adni a Molban maradó utolsó 9 százalékát is - idézte László Csaba pénzügyminisztert csütörtökön a Reuters hírügynökség.