A magazinnak adott nyilatkozatában, amelynek fő megállapításait a folyóirat már hétfőn előzetesen ismertette, Horváth Ferenc hangsúlyozta: az összes ágazati tanulmány arra az eredményre jutott, hogy a Mol finomítói a legmagasabb nettó haszonréssel működnek egész Európában, az OMV létesítményeit szinte valamennyi mutató tekintetében felülmúlják.
A magyar vállalatvezető kifejtette, hogy a Mol átvételéből csak az OMV húzna hasznot, a fogyasztók már kevésbé, ugyanis a Mol versenytársi pozíciója nélkül az osztrák cég abszolút monopolhelyzetbe kerülne Ausztriában. A Mol jelenleg a korneuburgi, grazi, linzi és trofaiachi lerakatán keresztül értékesít ásványolaj-termékeket az osztrák piacon.
Az OMV és a Mol együttműködésének csak akkor lenne értelme, ha az OMV eladná a schwechati finomítót, hangoztatta Horváth Ferenc. Felhívta a figyelmet arra is, hogy a Molnak azok a résztulajdonosai, amelyek támogatják a fúziót, azt egy feltétellel teszik: A Templeton kikötése az, hogy (egyesülés esetén) egyetlen vállalatrészt se kelljen eladni. Márpedig azt az OMV maga is elismeri, hogy a bekövetkező monopolhelyzete miatt pontosan ez lenne a helyzet - mondta Horváth Ferenc.