A bankvezető közölte: a műveleti centrumot a magyar kormány és a nyíregyházi önkormányzat támogatásával alakítják ki, és a beruházás idei első üteme után százötvenen, majd az azt követő három-négy évben hat-nyolcszázan juthatnak munkához a pénzintézeti központban.
Czomba Sándor államtitkár tájékoztatása szerint a magyar állam a munkahelyteremtéshez és a dolgozók képzéséhez ad támogatást a banknak, az összeg dolgozóként nem éri el az egymillió forintot.
Tamás Péter, a Raiffeisen Bank kooperációs igazgatója az MTI kérdésére válaszolva nem árulta el az új bankműveleti központ kialakításának tervezett költségét, mindössze azt közölte, hogy milliárdos nagyságrendű befektetésről van szó. A központ helyszínének - folytatta - Nyíregyházát egy évig tartó elemzés után, számos külföldi és tíz magyar nagyváros közül választották ki. A döntésben az játszott főszerepet, hogy a szabolcsi megyeszékhelyen rendelkezésre áll A-kategóriás épület a központ létrehozásához, adott a jó alapképzettségű munkaerő, illetve a város jól megközelíthető, továbbá jelentős fogadókészséget és támogatást tapasztaltak a helyi önkormányzat vezetőinek részéről.
Czomba Sándor a foglalkoztatás javítása szempontjából kiemelkedőnek nevezte a Raiffeisen bankműveleti központ kialakítását, és azt, hogy a pénzintézet, amely a képzés segítése mellett nyolc hónapon át 70 százalékos mértékű bruttó bértámogatást is kap majd a dolgozók alkalmazásához, a szokásos négy helyett nyolc hónapos továbbfoglalkoztatást vállalt a felvételre kerülő alkalmazottaknál.
Tamás Péter hozzáfűzte: követelmény, hogy a leendő munkatársak legalább 10 százaléka angol nyelven is beszéljen, ezért a Nyíregyházi Főiskolán korábban végzett hallgatók jelentkezését is várják dolgozni a bankműveleti központba. Az oktatási intézményben a jelenlegi diákoknak pedig állásbörzén ajánlják majd az elhelyezkedési lehetőséget. A bankcentrumot egy eddig üzletközpontként működő, 2700 négyzetméteres épületben tervezik kialakítani, amelynek tulajdonosával már előrehaladott tárgyalásokat folytatnak.
MTI