Az Egyesült Királyságon kívüli üzletek sikeresen fejlődtek, és a nemzetközi divízió céljai eltértek az angliai tevékenység üzletágának üzleti elképzeléseitől, emiatt a Provident-csoport részvényesei múlt pénteken a vállalat két részének szétválása mellett határoztak. A londoni tőzsdén e hét hétfőjétől már a két külön cég részvényeit jegyezték, nevezetesen a Providentét és a nemzetközi divízióét, amely International Personal Finance (IPF) néven folytatja tevékenységét.
Az IPF jelenleg hat országban működik - Lengyelországban, Magyarországon, Csehországban, Szlovákiában, Romániában és Mexikóban -, a hat országban összesen több mint 33 ezer munkatársat foglalkoztat.
Ebben a hat országban az IPF elődjét képező nemzetközi divízió tavalyi együttes bevétele 365,3 millió font volt, míg az adózás előtti nyeresége 39,9 millió fontot tett ki. Érdekesség, hogy miközben a romániai és a mexikói tevékenység veszteséges, a négy közép-kelet-európai ország együttes adózás előtti nyeresége az elmúlt évben 52,2 millió fontot ért el. Pap Balázs tájékoztatása szerint az IPF tovább akar terjeszkedni világméretekben, a célországok között szerepel Oroszország, India, Argentína és Brazília.
A Provident Magyarországon 2001 májusában indította el tevékenységét, azóta az ország egyik legnagyobb munkáltatója lett. Napjainkban Magyarországon 140 irodát tart, fenn és összesen több mint ötezer alkalmazottal rendelkezik.