3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A parlamenti pártoknak pénteken sem sikerült megegyezniük az Állami Számvevőszék (ÁSZ) jelenleg üresen álló elnöki és alelnöki tisztségeinek betöltéséről.

Tállai András, a szervezet vezetőit jelölő eseti bizottság fideszes alelnöke a testület zárt ülését követően elmondta: a Fidesz kizárólag arról a "csomagról" volt hajlandó szavazni, amelyben Kovács Árpádot elnöknek, Sepsey Tamást és Naszvadi Györgyöt pedig alelnököknek javasolták.

A bizottság azonban nem volt hajlandó szavazni az ellenzéki párt javaslatáról, így a Fidesz képviselői kivonultak a bizottság üléséről - fejtette ki. Az ellenzéki politikus kérdésre válaszolva hozzátette: a szocialista képviselők nem jelezték a személyek elutasítását, de az együttes jelölésről nem voltak hajlandóak szavazni.

Kovács Tibor a bizottság szocialista elnöke hangsúlyozta: a Fidesz egy "mondvacsinált" diktátummal érkezett az ülésre, szemben korábbi javaslatával, amelyben csak Kovács Árpád elnöki jelölését szorgalmazta.

A bizottság elnöke a Fidesz javaslatának elutasítását azzal magyarázta, hogy az "kezelhetetlen helyzetet" teremtett volna az Országgyűlésben, hiszen a képviselőknek nevekről és nem "csomagokról" kell dönteniük.

Az MSZP nem érti, hogy a Fidesz miért hátrált ki korábbi javaslata mögül, hiszen a bizottság pénteken "minden további nélkül" jelölhette volna Kovács Árpádot az elnöki posztra - mondta Kovács Tibor. Hozzátette: az MSZP igazodott ahhoz a korábban a Fidesz által megfogalmazott javaslathoz, hogy az ÁSZ jelenlegi főigazgatói és főtitkárai - nevezetesen Becker Pál, Csapodi Pál és Lóránt Zoltán - közül jelöljenek alelnököket.

Kovács Tibor megjegyezte: a bizottság a Fidesz kivonulása ellenére is megtartotta a jelöltekről szóló szavazást, de sem az öt voksig jutó Kovács Árpád, sem az alelnököknek jelölt személyek nem kapták meg a szükséges hat szavazatot. Lakos Imre, a bizottság szabad demokrata tagja úgy fogalmazott, hogy a jelölés "mind az MSZP, mind a Fidesz részéről egy szánalmas színjáték", amely egyaránt "magalázó az ügy, és a személyek fontossága alapján".

A sikertelen bizottsági ülés következtében az Országgyűlés legkorábban februárban állíthat új vezetőket az ÁSZ élére, amennyiben ebből a célból nem hívnak össze rendkívül parlamenti ülést. Kovács Árpád elnöki megbízatása 2009. december 9-én járt le, míg a számvevőszék alelnökeinek személyéről 2002. óta nem sikerült megállapodniuk a képviselőknek.

Az ÁSZ elnökét és alelnökeit jelölő eseti bizottság tagjai - Kovács Tibor és Tállai András mellett - Boldvai László (MSZP), Farkas Imre (MSZP), Kékesi Tibor (MSZP), Dancsó József (Fidesz), valamint Rubovszky György (KDNP) és Lakos Imre (SZDSZ). A jelöltállításhoz legalább 6 képviselő támogatására van szükség a 8 tagú bizottságból.

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!