Az ajánlatra röviddel azután került sor, hogy az olasz jegybank másodszor is elutasította az olasz Unipol akvizíciós tervét a BNL-lel. A BNP június végéig tervezi megszerezni a BNL 48 százalékát, amely jelenleg 13 nagyobb részvényes kezében van. A fennmaradó részre később tenne ajánlatot. Amennyiben megkapja a szükséges engedélyt, ez lesz a BNP Paribas legnagyobb vállalati felvásárlása azóta, hogy 1999-ben egyesült a BNP és a Paribas.
Az eddig igen zárt olasz bankpiac sajátosságainak megfelelően a BNP "feltartott kézzel" lép piacra. Az ajánlatot követő sajtónyilatkozatokban a franciák azt hangsúlyozzák, hogy partnerként, és nem hódítóként mennek Olaszországba. Az itáliai döntéshozókra pozitívan kívánnak azzal is hatni, hogy kijelentették, a BNL továbbra is ezen a néven működik majd és székhelye Rómában marad.
A BNP Paribas - BancWest leányvállalatán keresztül - az elmúlt két évben mintegy 3 milliárd dollárt fordított akvizíciókra az Egyesült Államok közép-keleti vidékén és Kaliforniában. Tavaly júniusban 1,4 milliárd dollárt fizetett a nebraskai székhelyű Commercial Federal Corp.-ért. A francia bank egyebek között januárban zárta le 19,2 százalékos tulajdonrész megszerzését a kínai Nanjing City Commercial Bankban, amelynek ezzel második legnagyobb részvényese lett. Tavaly decemberben mintegy 600 millió dollárért vásárolta meg a negyedik legnagyobb ukrán bank, az UkrSibbank 51 százalékát.
A BNP Paribas 85 országban 110 ezer embert foglalkoztat, köztük 3700-at Olaszországban. A hatodik legnagyobb olasz pénzintézet, a BNL dolgozóinak a száma mintegy 17 ezer.