[ajanlo=1206][igazitas=right/]A brit cégek csaknem 45 százaléka felkészületlen egy esetleges terrortámadás vagy természeti katasztrófa által okozott válság kezelésére, állítja a British Standards Institute. További 25 százalék tanácstalan lenne egy komolyabb IT-rendszer meghibásodással szemben is.
A száz darab, a londoni értékpapírpiachoz fűződő FTSE 250 indexben szereplő vállalatot vizsgáló felmérés eredménye aggasztó, különösképpen a Katrina hurrikán és a londoni terrorakciók tükrében - közölte a BSI. "Az indexben szereplő cégek piaci értéke meghaladja a 200 milliárd fontot. Riasztó, hogy az üzleti élet krémje nem hozza meg a szükséges óvintézkedéseket a vállalatokra leselkedő csapásokkal szemben" - nyilatkozta Mike Low, a BSI igazgatója. "Életfontosságú, hogy a védekezés kiépítését elmulasztó üzleti kulcsszereplők bebiztosítsák magukat, amilyen hamar csak lehet" - tette hozzá.
A hazai száz legnagyobb vállalat mintegy fele még nem rendelkezik válságkezelési és kommunikációs tervvel, annak ellenére, hogy arculati kézikönyveik általában vannak- nyilatkozta az elmúlt héten az mfor.hu-nak Dr. Szántó Péter, a Noguchi Porter Novelli kommunikációs ügynökség igazgatója. A válsághelyzet a cégek életében természetes folyamat, megfelelő szaktudással azonban föl lehet készülni a nemkívánatos eseményekre, az jelentősen enyhíthet a károkon, és segíthet megakadályozni a válság eszkalálódását.
A krízisek leginkább az olyan fogyasztó-érzékeny ágazatokat veszélyeztetik, mint például az élelmiszerszektor, de a "rangsorban" az ipar is előkelő helyet foglal el, amelyen belül a legérzékenyebbnek a környezetre kiható területek számítanak. A válságkezelési terv kidolgozása a vállalat méretétől és a kockázati lehetőségektől függően 2-3 milliótól 10 millió forintba kerülhet egy hazai cég számára. Ennek keretében szükséges feltérképezni a sérülékeny területeket, és ki kell dolgozni egy kommunikációs kézikönyvet is.
Menedzsment Fórum