3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A labdarúgó szövetség tavalyi beszámolója alapján az OTP-től 7,6 milliárd forintot kapott TAO-támogatásként a Csányi Sándor vezette szervezet, míg a költségvetési támogatás 1,7 milliárdra rúgott.

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) 2013-ban 389,5 millió forintos adózott eredményt realizált a 2012-es 1,58 milliárd után. A nyereség visszaesésében kiemelt szerepe lehetett annak, hogy bár az összes bevétel 40 százalékkal 19,8 milliárdra növekedett, ezzel párhuzamosan a kiadási oldal is szignifikáns, 56 százalékos mértékben emelkedett.

Ráadásul idén a korábbinál nagyobb szerepe volt az eredményesség szempontjából a költségvetési támogatásnak, melynek mértéke mindössze 800 millió forinttal maradt el az előző évitől. A tavaly kapott 1,7 milliárd forint nélkül ugyanis jócskán mínuszos lehetett volna az MLSZ 2013-as éve. A költségvetési támogatásból egyébként 187 millió forint az OTP Bank Bozsik Programjára ment, míg a maradék az Utánpótlás-nevelés programját támogatta. Utóbbival kapcsolatban érdemes felidézni, hogy a szerencsejáték törvény értelmében a távszerencsejátékból befolyó bevételek képezhetik az utánpótlás-nevelésre fordított költségvetési támogatások forrását. 

Persze támogatásként a szövetség részesül még a TAO-pénzekből is; ezen jogcím alatt tavaly 7,6 milliárd forintot kapott az MLSZ, mégpedig elnökének bankjától, az OTP-től. 2012-ben egyébként 6,8, előtte pedig mindössze 3,7 milliárd forint jutott az MLSZ-nek. 2011-ben még a Mol-csoport is 505 millióval támogatta ilyen formában a labdarúgó szövetséget.

A TAO-pénzek bővebb eloszlásáról:
Felcsút zsebelte be messze a legtöbb TAO-pénzt tavaly is

Az OTP-től kapott 7,6 milliárd TAO-pénzből 1,5 milliárdot a versenyeztetéssel összefüggő feladatokra, vagyis a versenyszervezés igazgatóság működési kiadásaira, továbbá a játékvezetői, ellenőri díjakra és költségekre fordítottak. 1,8-at az utánpótlás-nevelés célú támogatásra, majdnem 3 milliárdot pedig a pályaépítési program támogatására költöttek.

Vissszatérve a bevételekre, tavaly jócskán elmaradt az előző évitől a jegyértékesítésből származó pénzösszeg - mindössze 55 millió vándorolt az MLSZ kasszájába az előző évi 163,9 millió után. Ugyanakkor jelentősen emelkedett a TV-közvetítésekből származó bevétel, a korábbi 2,9 milliárd után tavaly 4,3 milliárdot kaptak Csányiék.

Ezzel szemben a kiadási oldalon 1,2 milliárddal többet költöttek tavaly a nem anyagjellegű és közvetített szolgáltatásokra. Ezen belül jelentős emelkedést mutatott a rendezvényekkel kapcsolatos kiadási sor, hiszen a korábbi 476 millió után 605 milliót költöttek erre. A csapatok tv-közvetítési jogaira a 2012-es 2,8 után 3,8 milliárdot fordítottak tavaly.

Székely Sarolta
mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!