2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A müncheni ügyészség bejelentése szerint letartóztatták Thomas Ganswindtet, a német Siemens AG gépipari csoport távközlésieszköz-gyártó üzletágának korábbi első emberét - adta hírül a Napi Gazdaság. Ganswindt a legmagasabb rangú vezető, aki belekeveredett a közelmúltban kirobbant botrányba.

A német rendőrség sikkasztással és egyes potenciális vevők lefizetésével vádolta meg a társaság távközlési üzletágának tucatnyi munkatársát. Ganswindtet korábbi kollégáinak vallomása alapján vették őrizetbe, mert valószínűleg tudott a kenőpénzalapokról, sőt részt vett az egész megvesztegetési rendszer működtetésében. Az ügyben érintett üzletág volt igazgatója 17 évi szolgálat után, szeptemberben lépett ki a Siemenstől, hogy elfoglalja a luxembourgi Elster Group mérőeszközgyár vezérigazgatói posztját.

Az ügyben egyébként egyre nagyobb összegek szerepelnek: a nagyvállalat legutóbbi bejelentése szerint a jelenleg folyó belső vizsgálat több mint 420 millió euró gyanús kifizetésre derített fényt. Ezt az összeget adómentesen fizethető tanácsadásokra költötték el, s bár ez nem jelenti automatikusan azt, hogy ez a pénz teljes egészében a megvesztegetést finanszírozó alapokba került, egyelőre nem tisztázott, hogy konkrétan milyen megbízások alapján, kiknek a zsebébe vándoroltak az összegek.

A bejelentés jelentőségét elsősorban az adja, hogy a német, a svájci és az olasz állami hatóságok eddig csak 200 millió euróról tudtak, amelyet gyaníthatóan kenőpénzalapokba szivattyúztak át a Siemens kasszájából. Az ügy további következménye, hogy a Siemens hét évre visszamenőleg módosítja eredménykimutatásait, mivel a hatósági eljárás nyomán plusz adókiadásra számít. Összesen 168 millió eurós többletköltséggel számolnak, aminek nyomán például a 2006. szeptember 30-án zárult üzleti év nettó nyereségadatát 3,106 milliárd euróról 3,033 milliárdra csökkentik - írja a Napi Gazdaság.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!