4p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Hétfőn érkezett magyarországi állomására a World MBA Tour kiállítás, amelyen a legjobb üzleti iskolák mutatkoznak be és kínálják MBA képzésüket az érdeklődőknek. Ugyanezen a napon hozta nyilvánosságra a Financial Times a világ összes Executive MBA kurzusát értékelő rangsorát, amin a CEU Business School is szerepel. Az mfor.hu a kiállítás helyszínén járt.

Az ajtók pedig valóban megnyílnak a diploma láttán, ám mint oly sok iskola esetében, itt sem mindegy, ki és hol végezte tanulmányait. Ezért minden évben több lista is készül, s valóban nehéz dolga van annak, aki a legjobbat keresi. A World MBA Tour "Melyik információforrást használjam?" kérdésére adott feleletek alapján - talán nem meglepő módon - a személyes találkozást tartják a leginkább célravezetőnek (80,30 százalék). Többek között ilyen találkozásokra nyílt lehetőség a rendezvényen is.

Ezt követi a Business Week hetilap értékelése (77,20 százalék), a topmba.com internetes oldala (68,60 százalék), az egyetemek saját honlapjai (61,80 százalék), a Financial Times rangsora (49 százalék), a The Economist (38,20 százalék) és a sor végén a Wall Street Journal (35,30 százalék). A sorrend elgondolkodtató, ám közel sem tekinthető szent írásnak, így legjobb, ha mindenki mindenhol körülnéz.

A keddi kiállítással egy időben jelent meg a Financial Times rangsora, mely kifejezetten az Executive MBA tanfolyamokat minősítette. Ezen a listán az első húsz között, a 16. helyen szerepel a hazai CEU Business School Executive MBA kurzusa is, míg a dobogó legfelső fokán már több éve a Pennsylvania-i Wharton Egyetem található, amely több listán is az élmezőnyben szerepel.

[ajanlo=1232][igazitas=right/]Szép számú érdeklődő várakozott az egyetem standja előtt, noha a tandíj igen borsos, ára mintegy 15 millió forint. A hölgy huszadszor is készségesen nyújt információt, s lelkesen meséli, sokan szeretnének a Wharton padjaiban ülni. A kiállítás elmúlt két órája alatt mintegy 30-an szerettek volna bővebb felvilágosításhoz jutni, s a kíváncsiskodók negyede az executive programok iránt érdeklődött. A CEU Business School standja előtt is nagy volt a tömeg, a kifejezetten executive ajánlatok felől a résztvevők 10 százaléka informálódott.

A Financial Times szerint az executive program az "MBA-k Hamupipőkéjének" tekinthető. Míg a hagyományos kurzusok elvégzéséhez nem igen szükséges a munkatapasztalat, addig az EMBA-ként rövidített két éves képzés alapfeltétele a gyakorlat, ami a jelentkezőknél általában 10-15 év. Ennek köszönhetően az átlagéletkor is kitolódik, az MBA-nél szokásos 27-29 éves korról 37 évre. A létszámot a CEU Business Schoolon 50 főben maximalizálták, így biztosított a színvonalas, gyakorlatorientált oktatás. A hallgatók saját vállalati példákat is hozhatnak, amit együtt vitatnak meg.

Kárpáty András a CEU Business School munkatársa az mfor.hu kérdésére elmondta, noha speciális képzésről van szó 7-10 fő mindig a régióból kerül ki. A Synergon Rt. vezetője, Czakó Ferenc, a T-Mobile két munkatársa: Bodnár Zsigmond és Winkler János, de a Vista utazási iroda vezetője, Kurucz Pál is a hazai iskolában végzett. A többi egyetemhez képest olcsón mért két év a hazai intézményben 12 500 euróba kerül, s mivel négy helyszínen (USA, Hollandia, Német- és Magyarország) zajlik, igen széles körű ismeretekre lehet szert tenni.

Kárpáty véleménye szerint a képzésre főként olyan emberek jönnek, akikre a vállalat is szívesen áldoz, s továbbképzésük befektetés. A kurzus alatt kötött barátságok bármikor kiteljesedhetnek egy-egy üzleti kapcsolat formájában. A szakértő szerint már az sem igaz, hogy jóval kevesebbet keresnének a hazai MBA-diplomások, mint nyugati társaik. Ennek ellenére a 48 millió forintos éves álomfizetésre, amely a Wharton elvégzése után az Egyesült Államokban garantált, valószínűleg még várnunk kell.

Istvánko Viktória

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!