2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 150-200 bázispontos jegybanki kamat vágást, a bérterhek csökkentését, az olcsó távol-keleti import korlátozását szorgalmazza, illetve szeretné.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 150-200 bázispontos jegybanki kamat vágást, a bérterhek csökkentését, az olcsó távol-keleti import korlátozását szorgalmazza, illetve szeretné, ha az állam beruházási kedvezményeket nyújtana az itteni vállalkozásoknak - derült ki a szervezet sajtótájékoztatóján.

Az MKIK szorgalmazza emellett a távol-keleti, olcsó fogyasztási import államigazgatási eszközökkel történő korlátozását, valamint beruházási kedvezmények nyújtását is. Az MKIK függetlennek tekinti a jegybankot, s a szervezet is a minél előbbi uniós, illetve EMU-csatlakozást szorgalmazza mondván, hogy "elsőnek lenni anyagi előnyt jelent".

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) azt javasolja, hogy a túlzottan erős forint miatt az MNB és a kormány üljön le tárgyalni, s szigorúan együttműködve, közösen tegyenek lépéseket - jelentette ki Parragh László, a szervezet elnöke azt követően, hogy Járai Zsigmond az Országgyűlés gazdasági bizottsága előtt kiállt a jelenlegi monetáris politika mellett, s közölte, hogy Magyarországon nincs forrótőke-beáramlás.

A kamara azt javasolja, hogy az MNB rövid időn belül 1,5-2 százalékponttal csökkentse alapkamatát. A szervezet szerint kívánatos cél a 242-245 forintos euróárfolyam, a költségvetésnek pedig legalább 4-5 milliárd euróval kellene növelnie devizakötvény-állományát. Az exportra termelő ágazatok versenyképességét a bérterhek csökkentésével kellene javítani. Ez utóbbi a kamarai elképzelések szerint az egészségügyi hozzájárulás megszüntetése, vagy az egészségbiztosítási járulék 5-6 százalékpontos csökkentése révén valósulhatna meg. Ennek költségigénye 16, illetve 12 milliárd forint lenne.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!