Brit lapjelentések szerint a trendi gyártó úgy tartja alacsonyan árait, tulajdonosa, Sir Philip Green pedig úgy növeli több milliárd fontos vagyonát, hogy mauritiusi helyszíneken Sri Lanka-i, indiai és bangladesi dolgozókat "foglalkoztat" napi 12 órában, heti hat napon át, minimális fizetésért. A Topshop anyavállalatának szabályzata kimondja, hogy egy gyári alkalmazott sem dolgozhat heti 48 óránál többet.
A vádak szerint a társaság főleg az indiai szubkontinensen toborozza munkaerejét magas béreket ígérve, később pedig elkérnek 725 fontot minden egyes palira vett dolgozótól, mielőtt Mauritiusra repítenék őket. A gyárakhoz érve aztán az alkalmazottak óránkénti 22 és 40 penny közötti fizetésért dolgoznak, ami a sziget átlagbérének nagyjából fele.
Egyes híresztelések szerint a dolgozókat szűkös szállásokon helyezik el, ahol száz emberre jut egyetlen fürdőszoba. Ha valaki nem tartja az előirányzott - rendkívül szigorú - munkatempót, még nevetséges fizetését sem kapja meg, aki reklamál, azt pedig kirúgják, és mehet vissza oda, ahonnan jött.
A vállalat szóvivője ragaszkodott ahhoz, hogy a cég maradéktalanul betartja a mauritiusi törvényeket. A társaság tulajdonosa állítása szerint semmit nem tud az ügyről, de a közeljövőben "ki fogja vizsgálni minden részletét".