Meg kellene tartania Nagy-Britanniának az úgynevezett opt-out ('kívülmaradás') rendszerét, állapította meg a szaktárca, mely lehetővé teszi az EU-s rendelkezésekben megszabott munkaidő túllépését.
A munkaidőt maximalizáló Uniós irányelveket összegző rendelkezés, a European Working Time Directive nem vonatkoznak a szigetországra, ahol hagyományosan többet túlóráznak a munkavállalók. Az opt-out lehetővé teszi a dolgozóknak, hogy heti 48 óránál többet dolgozzanak, elviekben akkor, ha ez az ő, és nem munkáltatójuk döntése. Garantálni természetesen nem tudják a hatóságok, hogy szabad választáson alapul a túlórázás. A hivatalos brit álláspont szerint a rugalmas munkaidő és az európai átlagot meghaladó munkaóra-szám teszi versenyképessé a szigetország gazdaságát.
Az opt-out jól működő rendszer, állítja a szaktárca. A túlórázást lehetővé tevő szabályozás nem vezet a vizsgálatok szerint egészségügyi vagy biztonsági problémákhoz a munkahelyeken. A kormánynak lépéseket kell tennie, hogy megvédje a kényszer-túlórázástól a munkavállalókat, azonban azoknak, akik saját döntésük alapján akarnak többet dolgozni az EU által megszabott felső határnál, lehetővé kell azt tenni. A most kiadott, úgynevezett 9. jelentés elemzése szerint az alkalmazottaknak egyénileg ki kell alakítaniuk a munka és magánélet egyensúlyát, azonban ebbe a napi 9,6 órában maximalizált munkaidő túllépése is belefér.
(Menedzsment Fórum)
Ragaszkodnak a britek a hosszabb munkaidőhöz
Meg kellene tartania Nagy-Britanniának az úgynevezett opt-out (kívülmaradás) rendszerét, állapította meg a szaktárca, mely lehetővé teszi az EU-s rendelkezésekben megszabott munkaidő túllépését.