2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Erősen indult az év, hiszen a beszerzési menedzserindex hatalmasat ugrott decemberhez képest.

A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított januári értéke 57,9 pont volt. Ez alapján a válaszadók nagyobb hányada decemberhez képest összességében kedvezőbb folyamatokról számolt be - közölte a Magyar Logisztikai, Készletezési és Beszerzési Társaság. Áprilistól kezdve augusztusig az index értéke folyamatosan ingadozott 50 pont körül, nem mutatva semmilyen határozott trendet, most azonban hat hónapja tart már a bővülés. A 2014. január havi index 7,4 százalékponttal magasabb a decemberi értéknél (50,5). Január összességében átlagon aluli hónap volt a korábbi években (az 1995 óta mért hosszú távú átlag értéke 51,9; a januároké 51,7).

A termelési mennyiség indexe növekedett decemberi értékéhez képest, és egy havi szűkülés után a termelt mennyiség emelkedését jelzi már harmadik hónapja. A mostani érték magasnak számít, az elmúlt 17 évben csak kétszer volt nagyobb az index értéke januárban.

Az új rendelések indexe erősen nőtt, a mostani a harmadik legmagasabb januári érték 1995 óta. Az új rendelések állománya így ismét magasabb lett, és jóval meghaladja az elmúlt három év átlagát. Hasonló a helyzet az 1995 óta mért hosszú távú átlaggal összevetve.

A januári szállítási átfutási idő ideje hosszabb lett decemberhez képest, de az ütem némileg lassult. A korábbi januári értékeket nézve az idei az ötödik legalacsonyabb érték 2000, 2007 és 2011-2012 után. Az index értéke ötvenhárom hónapból ötvenegyszer volt 50,0 pont alatt, amire korábban nem volt példa.

A vásárolt készletek elkezdtek növekedni, egy hónapos csökkenés után, és az ütem meglehetősen erős. Az idei januári érték az elmúlt tizennégy év értékei alapján magasan átlag feletti, és a legnagyobb januári. 2011-ben hat alkalommal jelzett növekedést az index, ez 2012-re nyolcra, 2013-ra pedig kilenc hónapra emelkedett.

2012-ben a foglalkoztatottsági index csak négy hónapban mutatott csökkenést. Ez 2013-ban megismétlődött: május-július között folyamatosan csökkenést mértünk, majd decemberben is 50,0 pont alá csökkent az index értéke. 2014 januárjában azonban ismét bővülést mértünk, és az e havi érték 2008 után a második legmagasabb januári érték.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!