A nemzetközi pénzügyi jelentési szabványok (IFRS) szerinti konszolidált, nem auditált gyorsjelentés szerint az Állami Nyomda az első három hónapban 4,46 milliárd forint árbevételt ért el, ami 20 százalékkal (748 millió forinttal) magasabb a bázisidőszakinál.
A növekedés annak köszönhető, hogy jelentősen bővült a stratégiai termékszegmensek árbevétele: a biztonsági termékek, megoldások forgalma 0,6 milliárd forinttal - 47 százalékkal -, a kártyagyártás, megszemélyesítés árbevétele 0,2 milliárd forinttal - 23 százalékkal - növekedett.
Az export árbevétel 2011 első három hónapjában meghaladta a 1,5 milliárd forintot, az előző évhez képest közel háromszorosára emelkedett, elérve ezzel a 34 százalékos export arányt. A változást a romániai akvizíciót követően 2011. február 1-jétől bevont román érdekeltségű GPV Mail Services többlet árbevétele, és egy egyszeri projekt keretében történő biztonsági termék szállítás okozta.
A konszolidált kamat- és adófizetés, valamint értékcsökkenés előtti eredmény (EBITDA) 447 millió forint, 187 millió forinttal - 72 százalékkal - nagyobb, mint a tavalyi első három hónapban, főként az árbevétel növekedésnek, és a management előrejelzéseinek megfelelően visszatérő jövedelmezőségnek köszönhetően.
A konszolidált üzemi eredmény 271 millió forint, 176 millió forinttal (185 százalékkal) több, mint a bázisidőszaki profit.
A kamat, adózás és kisebbségi részesedés figyelembe vétele után a konszolidált mérleg szerinti eredmény 224 millió forint, amely 162 millió forinttal - 263 százalékkal - haladja meg az előző év hasonló időszakáét.
"Nem elsősorban a számok miatt vagyunk elégedettek az első három hónapunkkal, hanem mert ezt az eredményt a nehéz iparági környezet ellenére sikerült elérnünk. A beruházásaink már az elmúlt negyedévekben is éreztették jótékony hatásukat. Ez a tendencia bizonyítéka annak, hogy víziónk az iparág jövőjéről helyes, így a piaci igényeknek megfelelően a jövőben is folytatjuk portfóliónk fejlesztését" - idézi a jelentés Zsámboki Gábort, az Állami Nyomda vezérigazgatóját.
MTI