3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A világ húsz legfejlettebb országában (G20) 2016-ig majdnem megduplázódik majd az internetes gazdaság nagysága - jósolja a Boston Consulting Group. Ezt a robbanást a mobilos internethasználat elterjedésétől várják a szakemberek, négy év múlva szerintük a felhasználók 80 százaléka telefonról fog netezni.

A jelenlegi 2300 milliárd dollárról 2016-ra 4200 milliárd dollárra nő az internetes gazdaság a G20-országokban - derül ki a Boston Consulting Group tanulmányából. A Google megbízásából készült felmérés szerint négy év múlva a világ lakóinak közel fele, hárommilliárd ember fogja használni a világhálót. Napjainkban évente 200 millió új felhasználó ismerkedik meg az internettel.

A tanulmány készítői kiemelik, hogy hiába nő ugrásszerűen az internetes gazdaság, az továbbra is csak egy vékony szelete a teljes üzleti életnek. A 2010-es 2300 milliárd dolláros összeg ugyan nagyobb, mint az olasz vagy a brazil GDP, de a G20-ak teljes gazdaságának mindössze 4,1 százaléka volt.

Ugyanakkor a kutatás szerint a hagyományos internetezés háttérbe szorul majd, a felhasználók 80 százaléka mobiltelefonon csatlakozik majd a világhálóra. Ehhez hozzájárul az okostelefonok árának esése, az olcsóbb modellek ma már száz dollár körüli áron megszerezhetők. A BCG szakemberei szerint négy éven belül eljutunk oda, hogy az internet már nem lesz luxus, az internethasználók többsége azonban a fejlődő országokból kerül ki. Kína például 2016-ig 800 millió felhasználóval rendelkezhet, ami több, mint a német, az amerikai, a brit, az indiai és a francia internetezők száma összesen.

Az impozáns növekedés mellett a BCG szerint az internetes cégek jelentősen felülteljesíthetik a többi szektor képviselőit, ugyanakkor azt kiemelik, hogy nem csak a tanulmányt megrendelő Google lesz az újabb forradalom nyertese. Szerintük azok a cégek profitálhatnak, melyek az internet üzleti oldalához tudják kötni a felhasználókat, ilyen lehet az Amazon, az Apple, a Facebook, a Google, Kínában a Baidu és a Tencent, az orosz piacon pedig Yandex.

A BCG szerint eleve problémát okoz az, hogy megkülönböztessük, mi tartozik a digitális gazdaságba. "A kutatás során gyorsan felismertük, hogy nincs egyértelmű meghatározás arra, mi tartozik az internetes gazdaságba" - mondta a tanulmány kapcsán David Dean, a cég ügyvezetője. Szerinte ha beigazolódnak a tanulmány jóslatai, akkor néhány év múlva legalább olyan komikus lesz internetes gazdaságról beszélni, mint elektronikus gazdaságról, mivel szinte minden cég és minden gazdasági ág valamilyen módon kapcsolódni fog a világhálóhoz.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!