A hazai foglalkoztatás bővülését számos járulékkedvezmény segíti, melyeket az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) munkaadói oldala számára összegezett a szaktárca. Januártól minden vállalkozás számára él az a lehetőség, hogy ha gyermeknevelésből vagy hozzátartozó gondozása után a munkaerőpiacra visszatérőt foglalkoztat, akkor kedvezmény kap a foglalkoztatott után. Maximum bruttó 90 ezer forintig nem kell megfizetnie a társadalombiztosítási járulék (tb) 50 százalékát. Három hónapos továbbfoglalkoztatási kötelezettséggel, de kilenc hónapig igényelheti ezt a cég. A maximális havi kedvezmény mértéke dolgozónként és havonta 13 050 forint lehet. A tartósan munka nélkül lévő 50 éven felülieket alkalmazása során s kedvezmény mértéke a tb 50, sőt akár 100 százaléka is lehet, feltéve, ha a havi kereset nem haladja meg a bruttó 90 ezer forintot. Így a maximális havi kedvezmény 10 095 - 20 190 forint között alakul havonta alkalmazottanként.
Az ősszel indult Start program több célcsoportot, például a 25 év alatti fiatalokat érinti. Ha a munkába állás előtt a pályakezdő kiváltja a lakóhely szerint illetékes APEH-nél a Start-kártyát, akkor a munkaadója az első évben 15, a másodikban 25 százalékos járulékfizetési kedvezményt kap. A minimálbér másfélszereséig tételes egészségügyi hozzájárulást sem kell fizetnie. Ennél a támogatási formánál a maximális havi foglalkoztatási kedvezmény az első évben 16 485, míg a második évben 5985 forint havonta.
Januártól várhatóan életbe lép egy olyan új szabályzó is, amely a legfeljebb 250 főt foglalkoztató vállalkozásoknak kínál újabb típusú járulékkedvezményt a munkahelyteremtéshez. Itt a legalább három hónapja nyilvántartott álláskeresők foglalkoztatásához kapható meg a támogatás. A minimálbér 130 százalékáig egyáltalán nem kell megfizetni társadalombiztosítási és a munkaadói járulékot, sőt a tételes egészségügyi hozzájárulást sem, olvasható a Világgazdaságban.