A kutatásban német, svéd, finn, cseh és lengyel cégek vezetőit kérdezték meg. A svédek azért kerültek az első helyre, mert a skandináv országban hagyományosan az alapértékek közé tartozik az egyenlőség és a korrektség. Németországban és Finnországban pragmatikusan közelítik meg a kérdést: a dolgozók beleszólása eszköz a jobb eredmény eléréséhez.
Lengyelországban a vállalati szervezet hierarchikus felépítése határozza meg a munkatársak hozzászólási jogát, ott a főnökök együttműködési készségét elsősorban az "alulról" jövő információk megszerzése jellemzi. A munkatársaknak elsősorban a szaktudására, s nem a véleményére kíváncsiak.
Csehországban a vezetők elvileg bevonják a dolgozókat a döntéshozatalba, a gyakorlatban azonban sokszor ott is diktatórikusak a módszerek.
A svéd vezetők adnak leginkább a dolgozók véleményére
Svédországban van a legtöbb beleszólása a dolgozóknak a vállalati ügyekbe - derül ki abból a felmérésből, amit a linzi Kepler Egyetem végzett. Ezzel szemben a lengyel és a cseh vállalatok gyakorlata meglehetősen "diktatórikus".