Az amerikai upfront piac valójában egy árverés, amelyet tavasszal rendeznek meg. Az olyan nagy cégek, mint a CBS, az ABC, a Fox vagy a Viacom itt egyeznek meg őszi reklámidejük értékesítéséről a hirdetőkkel és az ügynökségekkel. Ezen a fórumon dől el a legtöbb tévénéző által látott reklámidő 75-80 százalékának sorsa. Az upfront kereskedés valójában egyfajta aukciót jelent: a társaságok bejelentik, milyen programokat indítanak a kövekező idényben, és a reklámidőt licit formájában szerezhetik meg a vevők.
Elsősorban az Associaton of National Advertisers (ANA), a reklámozókat tömörítő szervezet tiltakozik. Az ANA felmérése szerint a hirdetők 56,6 százaléka elégedetlen a jelenlegi módszerrel, sőt 47 százalékuk úgy gondolja, hogy a jelenlegi értékesítési rendszer nem tisztességes. Hasonlóan felháborítónak tartják az amerikai hirdetők a televíziós közönségmérés gyakorlatát, mivel többségük szerint az nem ad ki a nézettségre vonatkozó reális indexet.
Az ABC marketingigazgatója felháborította a szakmát az ANA konferenciáján adott nyilatkozatával, mikor közönyösnek bizonyult a reklámszpotok nézettségével kapcsolatban. Mint mondta, a vezető kutatócég, a Nielsen költségeinek 85 százalékát fizető hálózatokat a programok nézettsége érdekli, nem pedig a reklámoké, idézi a Kreatív Online az AdAge-t.
Támadják a reklámidőre licitálás módszerét
A televíziók által a reklámidő értékesítésére kifejlesztett előzetes kereskedés gyakorlatát, illetve a kialakult árakat sokan bírálják az Egyesült Államokban, írja a tekintélyes AdAge szaklap.