3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Tiger Woods a rekordok embere – már amatőr korában számos csúcsot állított fel, melyek egy része a mai napig áll, és ez a szokása profi golfozóként is megmaradt. Már 20 évesen rekord összegű szerződést kötött a Nike-val, míg 2002 óta minden évben ő volt a legjobban kereső sportoló a világon. A tekintélyes üzleti magazin, a Forbes számításai szerint pedig vasárnap, a sportolók között elsőként, keresete átlépte az 1 milliárd dolláros álomhatárt is.

Tiger Woods-ot kisgyerekkora óta golfozónak nevelte édesapja és ő soha nem is okozott csalódást: a legnagyobb amatőr versenyek megnyerése után a profik között is néhány év alatt domináns játékossá nőtte ki magát. Az üzleti világ is hamar felfedezte magának, még nagy sikerei előtt, 1996-ban 40 millió dolláros, akkor rekord összegű szerződést kötött a Nike-val, a következő évben pedig a Masters történetének legfiatalabb győztese lett, ráadásul korábban soha nem látott fölénnyel nyert.

Azóta összesen 71 győzelmet számlál Woods a PGA Touron, közte 14-szer a legfontosabb viadalokon, a major bajnokságokon is győzni tudott – valószínűleg csak idő kérdése, mikor dönti a legtöbb torna- illetve major győzelem rekordját. Tiger azonban nemcsak a golfpályán alkotott maradandót: a Nike a semmiből épített évi 800 millió dolláros forgalmat bonyolító golffelszerelés brandet az ő nevével reklámozva.

Ma már évente 30 milliót kap Woods a Nike-tól, ami a legnagyobb bevételi forrása a klasszis golfozónak, de a többi szponzora, az AT&T, az Accenture, az Electronic Arts, a Gillette és az Upper Deck sem fukarkodik a támogatásokkal, összesen további mintegy 17 millió dollárt adnak a sztárnak. Woods ezen kívül érdekelt több pályaépítési projektben, amelyeket 10-10 millió dollárért vállalt el, és természetesen a versenyek pénzdíjaival és rajtpénzeivel is jól keres – idén ezek összesen úgy 30 millió dollárt tettek ki.

A Forbes számításai szerint – amik ritkán tévednek – az 1 milliárdos álomhatárt múlt vasárnap a FedEx Kupa megnyeréséért járó 10 millió dollárral lépte át Woods, aki ezzel az első dollármilliárdos sportoló lett. Hogy mennyire kiemelkedő e tekintetben is, azt jól jelzi, hogy 2002 óta minden évben ő volt a legjobban kereső sportoló, és az ő 1 milliárdját csupán Michael Jordan és Michael Schumacher tudja kicsit megközelíteni, ám ők is 2-300 millióval kevesebb bevétellel büszkélkedhetnek.

Ami a leginkább lenyűgöző Tiger Woods sikersztorijában, hogy csupán 33 éves, vagyis még rengeteg jó éve van versenyzőként is, nem is beszélve a pályatervezési és egyéb üzleti lehetőségeiről. Így aztán nem vállalunk túl nagy kockázatot, ha azt mondjuk, belátható időn belül ő lesz az első multimilliárdos sportoló a világon.

KL

Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!