A tiltakozó megmozdulásra az egyik legnagyobb német szakszervezet, az IG Metall szólított fel, s azon számos más szakma képviselője is részt vett. Az elbocsátás előtt álló alkalmazottakhoz több más bochumi üzem alkalmazottai is csatlakoztak.
A tüntető menet élén haladók Nokia felirattal egy koporsót vittek. A megmozdulásban pártállástól függetlenül részt vett több magas rangú tartományi politikus is. A tüntetés szervezői bejelentették, hogy további megmozdulásokat, illetve sztrájkokat terveznek az üzem bezárásának megakadályozása érdekében. Az IG Metall, valamint az üzemi tanács vezetői közölték ugyanakkor: alternatív tervet készülnek a Nokia vezetői elé terjeszteni.
A Nokia gazdasági okokra hivatkozva jelentette be a 2300 alkalmazottat foglalkoztató mobiltelefon-üzem bezárását. A bochumi gyár felszámolása ugyanakkor további mintegy kétezer kisegítő, illetve beszállító munkást érint.
A Németországban rendkívüli felháborodást kiváltó ügybe bekapcsolódott Angela Merkel is. A kancellár asszony egy keddi nyilatkozatban hangsúlyozta, hogy az üzem tervezett bezárásával kapcsolatos véleményét személyesen tolmácsolta a Nokia helyi vezetőjének, Olli-Pekka Kallasvuónak.
Merkel elmondta: egyértelművé tette, hogy teljes mértékben érthetetlennek tekinti az üzem bezárásának kommunikálását, s mindazt, ami történik. Utalt ugyanakkor arra, hogy gazdasági minisztérium és a Nokia között jelenleg is folynak a tárgyalások, de a felek megegyeztek abban, hogy erről egyelőre semmit nem hoznak nyilvánosságra.