Az államtitkár elmondta, tárgyalni fognak azokkal az intézetekkel, amelyek ilyen beavatkozást végeznek, hogy miként változzon pontosan a finanszírozás.
Zombor Gábor hozzátette: egy év alatt ezzel a módszerrel körülbelül ezerhétszáz gyermek születik, amennyiben ez a program fejleszthető, akkor várhatón még több sikeres beültetés történik.
Jelenleg öt beavatkozást finanszíroz az egészségbiztosító, és a kormány a jelenlegi kétmilliárd forintos összeget emelné a duplájára.
A keret megemelése kormánydöntésre vár, azonban az államtitkár szerint "a kormányzat szándéka erős ebben a kérdésben", mint fogalmazott, "nem hiszi, hogy komoly akadálya lehet a (kormány)döntésnek".
Zombor Gábor a műsorban beszélt még a kórházi struktúra jövőbeni átalakításáról is, cáfolva azt a hétfői lapinformációt, amely szerint több ezer ember kerülne utcára az átalakítás után.
A Népszabadság írt arról, hogy nyolc-tízezer ember elbocsátásával számol a kormányzat a kórházi kapacitások újraosztásának következményeként. A tervezett átalakítás a lap szerint részlegek, telephelyek, osztályok megszűnésével járhat, az elbocsátás érinthet műszaki és adminisztrációs dolgozókat, kisebb mértékben ápolókat és orvosokat is.
Az államtitkár azt mondta, az egészségügyi államtitkárság feladata az, hogy a kórházak évtizedek óta fennálló és gyarapodó adóssága érdemben csökkenjen, erre vonatkozóan tárgyalnak most az intézményvezetőkkel, áttekintve a teljes kórházi struktúrát.
Hangsúlyozta, még semmilyen konkrét javaslat nincs arra vonatkozóan, hogy a struktúra hogyan változzon. A kórházak vezetőinek is javaslatokat kell tennie, a cél egy igazságosabb rendszer és az intézményi eladósodottság csökkenése.
MTI