A hatszázmillió forint értékű költséggel épült beruházást 150 millió forintnyi európai uniós pályázati támogatással valósították meg, a bővítésnek köszönhetően a dolgozók létszáma 10 százalékkal emelkedett, meghaladja a kétszáz főt.
"Miközben más cégek Magyarországról a Távol-Keletre helyezik át termelésüket, a MAM-nál ez éppen fordítva történik, az új üzemcsarnok többek közt egy eddig Kínában gyártott termék - egyedülálló szenzitív szeleprendszerrel ellátott cumisüveg - gyártásának is otthonául szolgál majd" - hangoztatta az avatóünnepségen Peter Röhrignek gyártulajdonos.
Szavai szerint azért döntöttek a magyarországi üzem fejlesztése mellett, mert rendkívül jól képzett, megbízható munkaerőre találtak, márpedig a MAM számára nagyon fontos a minőség.
A BAMED AG svájci központja évente mintegy harmincmillió gyermekcumit értékesít világszerte, ezzel a vezető babacikk-gyártók közé tartozik. Termékeik az USA-ban, Skandináviában és Ausztriában piacvezetők.
Székely Judit, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium szakállamtitkára a gyárat felavatva példaértékűnek nevezte a svájci cég magyarországi tevékenységét.
"Különösen fontos a munkahelyteremtés a hátrányos helyzetű kistelepüléseken (...) egy-egy ilyen üzem betelepülése egy kis helységen meghatározza az ott élők mindennapjait, hiszen tisztes megélhetést nyújt" - mondta.
Érdekesség, hogy az üzemcsarnok avatóján a néhány száz lelkes községben 25 ország képviselői vettek részt, ugyanis a BAMED cégcsoport bécsben üzleti találkozójáról egy csoport ellátogatott a magyarországi avatóünnepségre.