A vizsgált menedzseri kör a kisebb cégek ügyvezetőit és a nagyobb vállalatok funkcionális vagy részlegvezetőit foglalja magában - közölte Gyenge Zsolt, a Hay Group tanácsadója. Magyarországon körülbelül 320 vállalat adataival dolgoztak az elemzők; ennek alapján 48 100 dolláros éves nettó jövedelem jött ki, ez vásárlóerő-paritáson közel a dupláját, bő 91 ezer dollárt ér.
A vásárlóerő-paritáson számított jövedelmek listáját az olajban gazdag, adómentes Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emírségek vezeti 220 ezer dollár feletti éves összeggel, és általában véve igen előkelő helyezéseket foglalnak el a feltörekvő országok.
A nyugat-európaiak közül mindössze Német-, Ír-, Spanyolország és Svájc került az első 20 közé, míg az Egyesült Államok csupán a 24. helyen végzett. Ezzel szemben Oroszország, Ukrajna és Mexikó is bekerült az első tízbe. A kelet-közép-európai államok közül Lengyelország áll az élen (11.), majd Románia (22.), Csehország (33.), Magyarország (36.) és Szlovákia (38.) következik.
Steve Mardsen, a Hay Group javadalmazási üzletágának nemzetközi igazgatója azzal magyarázza az első pillantásra meglepő eredményeket, hogy a feltörekvő piacokon a nyugatinál gyorsabb gazdasági növekedés példátlan keresletet támaszt a tapasztalt vezetők iránt, ráadásul ezekben az országokban sokkal inkább a készpénz, mint a teljesítményhez kötött ösztönzőrendszer jelenti a javadalmazás fő formáját, közli a Világgazdaság.