Ivák István közlése szerint a létszámleépítésről megállapodást írtak alá az erőmű reprezentatív szakszervezetei és Szabó Pál, a VÉRT vezérigazgatója.
A január elsejei 2.100 fős munkavállalói létszám az év végére 1.550 főre csökken. Korábban 240 szerződéses erdélyi bányásznak nem hosszabbították meg a munkaviszonyát, a továbbiakban a nyugdíjas visszafoglalkoztatottak és a nyugdíjkorhatárt elértek számíthatnak leépítésre.
A felek a kényszerű létszámcsökkentés humánus lebonyolítása érdekében Humán Irodát hoznak létre, kezdeményezik a megváltozott munkaképességű dolgozók munkaköreinek felülvizsgálatát és szorosabbá fűzik kapcsolatukat a munkaügyi központtal.
A VÉRT költségeinek csökkentése érdekében megválik több ingatlanától, melyek között munkásszállók, irodaház és szálloda üzletrész szerepel, de az oroszlányi Bányász Klubot is értékesítik és megszűnik a versenysport támogatása.
A szakszervezetek és a vezetőség által aláírt dokumentumok záradéka szerint mindezek hatálybalépésének feltétele a társaság üzleti tervének elfogadásáról rendelkező MVM (Magyar Villamos Művek) közgyűlési határozata.
„A Magyar Villamos Művek megvizsgálta a 2.100 főt foglalkoztató Vértesi Erőmű azonnali, vagy novemberi bezárásának lehetőségét. A MVM közgyűlésén a bezárást egyelőre levették a napirendről és kidolgozzák, milyen feltételekkel működtethető a VÉRT az eredetileg tervezett 2014-es határidőig" - tájékoztatta az MTI-t alig tíz napja Keleti György, az MSZP oroszlányi országgyűlési képviselője.
A politikus szerint a cég életben tartásához havi egymilliárd forint szükséges, mert a megtermelt áramot a vállalat kétszer annyiért tudja előállítani, mint amennyiért eladja.
Keleti György rámutatott, hogy a Vértesi Erőmű működtetése egyrészt nemcsak gazdasági, hanem szociális kérdés is, ezért lehetőséget kapott Bajnai Gordon miniszterelnöktől, hogy szakértőkkel együtt javaslatokat tegyen a VÉRT további működtetésére.
MTI/Menedzment Fórum