A Bábolna Zrt. értékesítéséről hatályos kormányhatározat is rendelkezik. A társaság privatizációjára leghamarabb jövőre nyílhat mód. A cég akkor lesz eladható, ha befejeződnek a magánosítást megelőző, a kormány által előírt intézkedések: azaz ha a Bábolnához tartozó szendrői és kerteskői gazdaságot előzetesen értékesítették, a Bábolna Zrt. tulajdonában lévő Bábolna Élelmiszeripari Zrt. végelszámolását befejezték, a Bábolna Ménesbirtok Kft. haszonbérleti szerződését rendezték, illetve a Bábolna Zrt.-t mentesítették az MFB PHARE-Hyferp-hitelétől.
A bábolnai növénytermelés ma 5,4 ezer hektár szántón folyik, míg a cég szendrői gazdasága 4,7 ezer hektár szántót és legelőt művel, emellett takarmányt gyárt és juhokat tenyészt. Termelőtevékenységet a Bábolna Zrt.-n belül ma e két egység végez, míg a szintén Bábolnához tartozó kerteskői gazdaságot bérbe adták, s ott lótartással foglalkoznak. Ez utóbbi 484 hektár állami területet használ.
Így a Bábolna Zrt. ma összesen 10,6 ezer hektár, tízéves haszonbérleti idejű állami földet művel. A haszonbérlet 2011-ben jár le. A cég további 2,3 ezer hektár, Bábolna térségében található erdőt is használ, amelyet a magánosítás előtt „leválasztanak” majd a társaságról.
A cég tehát már ma is döntően növénytermeléssel foglalkozik, de a privatizációhoz a kormány által előírt további profiltisztítást kell végrehajtani. Ez gyakorlatilag az említett szendrői és kerteskői gazdaság eszközvagyonának értékesítését jelenti a hozzájuk tartozó földekkel együtt, számol be a Világgazdaság.