Az eredményes fúrás kevésbé megkutatott területen található, ami felértékeli a találat jelentőségét, hiszen ezáltal a térségben új kutatási perspektívák nyílnak meg. A sikeres fúrás jövőbeli termelvényén a felek egyenlő arányban osztoznak. Mivel ez a térség jelenleg nem rendelkezik a termeléshez szükséges infrastruktúrával, a végleges termelésbe állítás várhatóan több évet vesz igénybe, alapos műszaki-technikai előkészítést és gazdasági elemzést követően.
A Mol és INA az évtized elején új együttműködési programot indított, felismerve azt a lehetőséget, hogy a határmenti zónában feltáratlan szénhidrogén készletek lehetnek. A földtani és geofizikai adatok kölcsönös cseréjét, az adatbázisok egységesítését, valamint a Dráva medencére vonatkozó új kutatási koncepció kidolgozását követően, a határ mindkét oldalára kiterjedő geofizikai mérésekre (szeizmikus) került sor, melyeket a hazai és horvát szakemberek közösen értékeltek ki.
A partnerek által aláírt szerződésben az első fúrással elért találat esetén egy további kutatófúrás lemélyítése szerepel a horvát oldalon. A gáztároló dolomit rétegek kiterjedése, így az előfordulás valódi mérete és a kitermelhető gázvagyon mennyisége az új fúrási információk alapján még pontosításra vár, a mező közös továbbkutatására további programok indítását tervezik.