A vezérigazgató a megszerzendő piaci részesedést nem határozta meg, ugyanakkor elmondta, céljuk az, hogy megalapozzák és elindítsák az üzletágat. Bíznak a piaci versenyben, s azt reméli, egyenlő feltételek mellett a Shell is sikeres lehet a piacon. A vállalatnak január közepe óta van gázkereskedelmi engedélye, amit mintegy két és fél hónap alatt szerzett meg.
A piaci szabályozás kapcsán elhangzott: a versenypiac nem minden részlete van kellően szabályozva, ezért a Shell arra törekszik, hogy teljesen semleges legyen a szabadpiac minden szereplő számra. Erről folyamatosan konzultál az illetékes szervezetekkel.
A Shell a szabályozás kapcsán egyebek mellett azt szeretné elérni, hogy a szabad piacra kilépő fogyasztó, illetve vásárló minél hamarabb köthessen szerződést egy új szállítóval. A jelenlegi szabályok szerint a felmondást követően három hónapig még a régi szállítótól kell vásárolnia.
A vezérigazgató utalt arra, hogy a Shell nem zárja ki annak a lehetőségét sem, hogy más magyarországi projektekben, például vezetéképítésben is részt vegyen.
A Shell a magyar piacon 185 töltőállomást üzemeltet, s ezzel a második a sorrendben. A cég eddig 200 millió dollárt fektetett be Magyarországon, s mintegy négyezer munkahelyet teremetett. A Shell tavalyi magyarországi forgalma meghaladta a 200 milliárd forintot.