Vécsei László hangoztatta: a pénzintézetek visszaléptek a társaság hiteleinek átütemezésétől, valamint a tervezett reorganizációhoz ígért 300 millió forint plusz hitel folyósításától. A visszalépést az ágazati kockázattal, a madárinfluenza veszéllyel, az alacsony jövedelemtermelő képességgel és a korábbi baromfiipari vállalkozások csődjével indokolták a bankok. Pedig a tervezés fázisában még elfogadták a menedzsment által kidolgozott reorganizációs programot, amely a termelési volumen növelését, a költségek racionalizálását, a beszállító csirkehizlalók megélhetésének és a kft.-nél dolgozók munkahelyének biztosítását tartalmazta.
A reorganizációs célok megvalósításához a többségi tulajdonos vállalta a neki járó 375 millió forintos tartozás elengedését. A 34 százalékban tulajdonos német OSI International 165 millió forint tőkeemeléssel, a beszállító termelőket tömörítő Pannon Brojler Szövetkezet pedig 135 millió forint tőkeemeléssel szándékozott hozzájárulni a kft. stabilizálásához és a reorganizációhoz. Emellett azonban szükség lett volna további banki hitelekre és a meglévő adósság átütemezésére. A tőkeemelést az OSI végrehajtotta, a termelőket tömörítő szövetkezet azonban elállt a szándékától.
A cég most keresi a financiális válság megoldásának útját. A Pannon Baromfi az idén 10 milliárd forintos forgalmat irányzott elő. Tavalyi forgalma 11 milliárd forint volt. A cég három éve veszteséges, vesztesége 700 millió forint. A társaság 13 százalékkal részesedik a hazai piacból, a magyar csirkehús exportnak pedig a 29 százalékát mondhatja magáénak a Baromfi Terméktanács információja szerint.