3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Peter Löscher, a Siemens elnök-vezérigazgatója újabb, jelentős elbocsátások lehetőségét vetítette előre, de - amint azt a Welt am Sonntag (WamS) című német lapnak adott interjúban kijelentette - "nem a konszern egészére kiterjedő elbocsátásokról lenne szó".

A Siemens kénytelen lesz további dolgozókat elbocsátani az igazgató szerint. "Egyes üzletágakban, illetve bizonyos telephelyeken alkalmazkodni kell a krízis miatt kialakult helyzethez,... le kell vonnunk a szükséges konzekvenciákat" - mondta.

A gazdasági krízis struktúrális torzulásokat hagyott hátra a Siemensnél - mutatott rá Peter Löscher. "Vannak üzletágaink, amelyeknél 70 százalékkal esett vissza a beérkező megrendelések állománya. Ezt nem lehet zsebre tett kézzel szemlélni."

Peter Löscher 2008 nyarán világszerte 17 ezres leépítést jelentett be az igazgatási és értékesítési területeken. A konszern jelenleg 409 ezer alkalmazottat foglalkoztat, ebből 128 ezret Németországban.

Peter Löscher védelmébe vette a dolgozók beleszólási jogának németországi gyakorlatát és kiállt a felmondási korlátozások fellazításával szemben. "A dolgozók beleszólási jogát a magam részéről a németországi telephely előnyei közé sorolom" - mondta. "Semmi okot nem látok arra, hogy megkérdőjelezzük a dolgozók beleszólási jogát, illetve a felmondási korlátozások németországi gyakorlatát." A konzervatív CDU/CSU és a liberális FDP választási győzelmét követően megerősödtek az ilyen jellegű követelések a gazdasági életben.

A Siemens vezére egyúttal óvatosságra intett a gyors gazdasági fellendülésbe vetett túlzott reményekkel szemben: "A mélypontot már valóban elértük." A krízis azonban az ipari termelést sokkal nagyobb mértékben vetette vissza az általános gazdasági helyzethez viszonyítva. "Sok időre lesz szükségünk, mire elérjük a kapacitásbővítésnek és a növekedési ütemnek a 2007-es és 2008-as évre jellemző szintjét" - jelentette ki.

Peter Löscher első alkalommal ejtett szót a korábbi vezetéssel szemben a korrupciós botrány miatt benyújtott kártérítési követelésről. Felfoghatatlannak tartja azt az állítást, hogy a Siemenst semmiféle kár sem érte volna az ügyben. "A tisztázatlan kifizetések, a bírságok, valamint az ügy felgöngyölítésének költségei hatalmas összegre rúgnak" - mutatott rá Peter Löscher. "Ezt a pénzt akár új termékek kutatási-fejlesztési munkáira, vagy dolgozóink képzésére is fordíthattuk volna. És akkor még nem is beszéltünk a konszernt ért arculati kárról."

A Siemens korábbi felügyelő bizottsági elnöke, Heinrich von Pierer, akitől a Siemens hatmillió eurós kártérítést követel, a WamS szerint nemrégiben nyilvánosan kétségbe vonta, hogy tevékenységéből bármilyen kára származott volna a konszernnek.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!