Rendőrségi források szerint több mint 12 ezer ember vesz részt két nagy athéni felvonuláson. Szalonikiben viszonylag alacsony részvétel mellett ugyancsak tartottak tiltakozó akciót.
Továbbra sincsenek pontos hírek arról, hogy mely ágazatokat, és mennyi ideig érinti a sztrájk, az előzetes hírek szerint az ágazati munkabeszüntetések az idegenforgalomra kiterjedt hatással lesznek. Órákra megbénult Görögország légi közlekedése, miután a mostani sztrájkhoz a görög légi irányítók is csatlakoztak: közép-európai idő szerint reggel 9 órától 13 óráig szüneteltették a munkát, csak a rendkívüli légi járatok forgalmát biztosították. Az Olympic Air és Aegean légitársaságok összesen 82 járatot töröltek, 109 menetrendjét módosították.
A tengerészeket tömörítő szakszervezet azt közölte a kikötői hatóságokkal és a reménybeli utasokkal, hogy a fő görög kikötőből, Pireuszból nem indulnak hajók és nem is érkeznek oda.
A parlamenti személyzet ugyancsak csatlakozott a sztrájkhoz, így nem tudni azt sem, hogy ez milyen hatással lesz a parlamenti munkára és a csütörtökön esedékes szavazásra.
Görögországban a törvényhozás a nyugdíjreformról, ezen belül a nyugdíjkorhatár emeléséről vitázik, szerdán a képviselők előzetesen már meg is állapodtak, a végső szavazás csütörtökön későn este várható. A reform keretében megnyirbálnák a kedvezményeket, és a nők nyugdíjkorhatárát 60-ről 65 évre emelnék.
Athén bízik az idei 8,1 százalékos GDP-arányos államháztartási hiánycél teljesítésében, de továbbra is kockázatokat lát a költségvetés bevételi oldalán."Bízom benne, hogy elérjük, de talán még túl is teljesítjük az idei célt, a deficit leszorítását 8,1 százalékra" - mondta Jeórjiosz Papakonsztantinu pénzügyminiszter a napokban egy sajtókonferencián. A költségvetés helyzete az előrejelzéseknek megfelelően alakult az év első felében, a bevételek éves összevetésben 7,1 százalékkal emelkedtek - mondta a miniszter.
Görögország immár a világ második legkockázatosabb adós országa Venezuela után. A CMA DataVision idei második negyedévzáró listáján - amely az államadósság-törlesztési leállás kockázata ellen kínált származékos biztosítási csereügyletek (credit default swaps, CDS) árazásai alapján sorolja be az egyes szuverén adósokat - a súlyos adósság- és államháztartási gondokkal küszködő a görög gazdaság pozíciója hét helyezéssel romlott egyetlen negyedév alatt, Görögország az idei első három hónapot ugyanis a világ kilencedik legkockázatosabb adós államaként zárta.
MTI/Menedzsment Fórum