A szakszervezet pénteki közleményében hangsúlyozza: Limburger Lóránt, a Malév GH igazgatója a közelgő újabb tulajdonosváltásra hivatkozva tagadja meg a szakszervezetek érdemi követeléseinek fontolóra vételét. A LESZ szerint a cégvezetésnek nem a "folyamatosan erőn felül teljesítő dolgozókat kellene újabb megszorításokkal sújtani" a stabilan nyereséges Malév GH-nál.
A cégcsoport az elmúlt években nem a legjobb döntéseket hozta meg például az üzemanyag-vásárláskor, valamint tanácsadói és szakértői szolgáltatások igénybevételénél, illetve számos eszközbeszerzésnél - mutatnak rá az érdekképviselők. A szakszervezet továbbá aggályosnak tartja a külsős munkaerő alkalmazását is, hiszen szerintük több esetben egyértelműen olcsóbb lett volna "házon belül" megoldani a feladatokat.
A LESZ úgy véli, a fenti problémák megoldása hosszú távon a Malév GH számára is eredményesebb, mint a megmaradt munkaerő bérének újabb 20-30 százalékos csökkentése.
A LESZ 2009. december 13-án tartott négyórás munkabeszüntetést a társaságnál, a sztrájkolók a Malév-csoportnál évek óta elmaradó bérfejlesztés kompenzációját követelték, továbbá biztonságos és emberi munkakörülményeket, valamint a tervezett megszorítások visszavonását.
A munkabeszüntetésből az utasok nem sokat vettek észre, amit a felek eltérően magyaráztak. A reptér üzemeltetője szerint ez azért történhetett, mert megbukott a munkabeszüntetési kezdeményezés, a szakszervezet szerint azonban a munkáltató törvénytelenül és szabálytalanul sztrájktörőkkel helyettesítette a sztrájkolókat.
MTI