Magyarország egyedi adottságai révén sikeresen exportálhat mezőgazdasági, környezetvédelmi és más technológiákat Kínába, illetve a tőkeerős kínai nagyvállalatok európai terjeszkedése során hídfőállás és logisztikai központ szerepét töltheti be - hangsúlyozta Mohr Richárd, aki több éve él Pekingben és a magyar-kínai kapcsolatok kormányszintű tolmácsaként is foglalkozik a kínai reláció eseményeivel.
Mivel Kína a világ leendő nagyhatalma, ezért nem lehet kérdés, hogy a lehető legjobb gazdasági és kereskedelmi kapcsolatokat kell vele kiépítenünk. Emiatt a magyar vállalkozók számára is fontos lehet az EU Kínai Kamaránál felhalmozódott tudás, ugyanis a hazai cégek még csak most kezdenek igazán érdeklődni Kína iránt, és az uniós tagországok vállalatainak közreműködésével összegyűjtött ismeret jó szolgálatot tehet a kapcsolatépítésben.
Bár az egész világ érdeklődik Kína iránt, azonban a kínai gazdaság fejlődésének előnyei és hátrányai is vannak, és ezeket a számunkra ismeretlen kulturális és üzleti szokásokat csak több éves munka árán lehet megismerni. Egy dinamikusan fejlődő gazdaságban komoly eredményeket is el lehet érni, de a kockázat is jelentős, ezért a Kínára szakosodott tanácsadók szerint nem szabad megfelelő előkészületek nélkül hozzáfogni a kínai üzlethez - tette hozzá a szakember.