4p

Sorbanállás az orvosi ügyeleten, pénz átutaltatása hazulról, gondtalan fürdőzés helyett idegeskedés egy csuklóficam miatt - ismerős? Egyes felméresek szerint a magyarok mindössze negyven százaléka köt utazási biztosítást külföldi nyaralása előtt, pedig egy rendkívüli helyzetben megfelelő biztosítással nagyon sok pénzt és idegességet meg lehet takarítani. Ráadásul európai viszonylatban a magyar biztosítási díjtételek nem is drágák.

Tízből hat magyar inkább kockáztat(mfor.hu-montázs)

Külföldön sokszor a legegyszerűbb probléma megoldása (akár csak egy rövid orvosi konzultáció) is súlyos tízezrekbe kerülhet, nem beszélve az esetlegesen szükséges komolyabb beavatkozásokról.

Ráadásul a biztosítók assistance szolgálatai jól ismerik az adott ország viszonyait, éppen ezért nem érdemes kockáztatni, mondta el lapunknak Csedő Zoltán, a DunaHouse pénzügyi tanácsadó cég vezetője.

Vagyonokat fizethetünk biztosítás nélkül

Előfordulhat az is, hogy biztosítás vagy megfelelő anyagi fedezet hiányában nem is látják el a beteget. Amennyiben kórházi ellátás is szükségessé válik, a számla nagyon gyorsan több ezer euróra rúghat, amit nem biztos, hogy saját erőből ki tud majd fizetni a beteg vagy hozzátartozója.

A legújabb elemzések szerint azok, akik utazási biztosítást kötnek, ma már nem elsősorban az olcsóságot, hanem a minél komplexebb szolgáltatásokat keresik. A biztosítók pedig folyamatosan próbálnak alkalmazkodni az egyre növekvő piaci igényekhez.

Nem mindig jó az EEK
A közhiedelemmel ellentétben az úgynevezett Európai Egészségbiztosítási Kártya (EEK) nem nyújt minden esetben megoldást. Előfordulhat például, hogy az általunk felkeresett intézményben el sem fogadják, hanem egy másik intézménybe küldenek. Emellett önrészt is kérhetnek - ellentétben a biztosítással, melyhez nem kapcsolódnak további költségek.

Ma már például egyre többen igénylik a különbőz extrém sportokhoz kapcsolódó biztosítási termékeket, sőt, néha egészen speciális kérések is felmerülnek.

A biztosításközvetítéssel is foglalkozó társaság tapasztalatai alapján az "átlagutazó" számára az egyik legfontosabb szempont a magyar nyelvű "assistance-szolgáltatás" megléte, valamint a minél nagyobb kínálat: a legnépszerűbb ajánlatok magukban foglalják az esetleges hazaszállítás költségeit is, emellett a poggyászkárra is kiterjedhetnek.

Mennyibe kerül egy átlagos biztosítás?

Az utasbiztosításokért egy hetes időtartamra, európai célállomásra egy 18-65 év közötti személynek 2-4 ezer forint közötti összeget kell fizetnie, attól függően, milyen szolgáltatáscsomagot választott. Emelkednek a díjak, ha Európán kívülre, például Tunéziába készül az utazó: ebben az esetben 3-6 ezer forint közötti díjtételek közül lehet választani. Hasonlóak az árak egy egyiptomi célállomás vagy az Egyesült Államok esetén is.

Nem marad az utazó biztosítás nélkül akkor sem, ha például Jamaica partjainál szeretne búvárkodni: ebben az esetben egy harminc éves ügyfélnek egy hétre kevesebb mint kilencezer forintot kell fizetnie a legbővebb szolgáltatáscsomagért.

A középkorúak a legóvatosabbak

Érdekesség, hogy - a Gfk egy közelmúltbeli felmérése szerint - a legaktívabban a 40-59 év felettiek gondoskodnak előre utazásuk biztonságáról. Minél magasabb vagyoni státusszal és iskolai végzettséggel rendelkezik valaki, annál inkább gondol a biztonságra is, azaz a szerényebb anyagi körülmények között élő, alacsonyabb képzettségű turisták vállalnak nagyobb rizikót.

A tanulmány eredményeiből kitűnik az is, hogy a férfiak előrelátóbbak, mint a hölgyek, és hogy a megyeszékhelyen élők a legkörültekintőbbek az utazásaik során.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!