A piaci kereslet ingadozásának az a veszélye, hogy a le nem gyártott termékhez szükséges segédanyagok már előzőleg megrendelt, és kifizetett része a Sörgyár likviditását terheli, ezzel a megfontolással kiküszöbölésre kerül, mert a fent említettek szerint a Sörgyárnak nincs érték szerinti készlete.
A második esetben felmerülő probléma (sürgős rendelés) nem fordulhat elő, mert a készlet a raktárban található, csak fel kell használni. Természetesen előfordulhat, hogy ebben az esetben a negyedéves rendelésütemezést át kell alakítani, de esetünkben az átalakítására van idő, a termelés sincs veszélyben, és a költségek sem emelkednek. A beszállítóknak a Sörgyárral való kapcsolattartásba fektetett energiájuk nagy része felszabadult, azt a tevékenységük más területén hasznosíthatják.
Út vállalati sikerhez
A felvázolt készletezési és költségprobléma, annak vállalaton belüli kezelése, a vevő-szállító kapcsolatokban meglévő lehetőségek vizsgálata a probléma megoldása végül is két osztály szoros együttműködésének az eredménye.
Azonban a két osztály együttműködése azon túl, hogy megoldotta egy osztály problémáját, a vállalati sikerhez is nagyban hozzájárult. Ebben az esetben egy nagyon is kézzelfogható példáját láthattuk az osztályok működésében rejlő szinergiahatás kiaknázásának. Az Amstel Sörgyár az eddigi vevő-szállítói kapcsolatainak alapján a palackozási segédanyag ellátás példájára a lehető legtöbb szállítóval a fenti szorosabb vevő-szállító kapcsolati rendszer kialakítására törekszik.
A beszállítók az új kapcsolati rendszert átlátva, meggyőződhettek annak előnyeiről a termelésük, készletezésük és beszerzésük átalakításáról, nem utolsó sorban pedig a hosszú távú együttműködés lehetőségéről. Az a tapasztalat, hogy miután más beszállítók is megismerik ezt a fajta együttműködést, megismerik a Sörgyár elképzeléseit, kielégítő válaszokat kapnak a kérdéseikre, valamint felismerik a benne rejlő lehetőségeket, hajlandók magasabb szintű kapcsolati rendszert kialakítani a Sörgyárral.
Vállalati egységek együttműködésének szinergiahatása
Napjainkban, a vállalatoknak minden eszközt meg kell ragadniuk ahhoz, hogy termékeiket, szolgáltatásaikat úgy, hogy közben a legnagyobb nyereséget realizálják. A vállalatok működésén belül, és kívül egyaránt megvannak azok a lehetőségek, amelyek kihasználásával például a logisztikai tevékenységei is optimalizálhatók, a folyamatok hatásfoka növelhető.