2p

A Magyar Kisvállalati Társaság 1990-tol tíz éves működése során Hírleveleivel, kiadványaival, rendezvényeivel, nagyobb konferenciáival a kutatók tapasztalatcseréjét, a kutatási eredmények megismertetését is szolgálta tevékenységi körében.

Mindez tovább bontva vállalati méret, ágazat, az életciklusban elfoglalt hely és más jellemzők szerint, kitérve a regionális sajátosságokra is, még konkrétabb eligazítást ad. Hasonlóan tagolt felméréseket készítenek és publikálnak visszatérően az innovációk, a nemzetköziesedés, a beszállítások, a klaszteralakítás motívumairól, akadályairól, várt és tényleges hozamairól. Néhány további előtérben álló kutatási témakör:

  • A KKV-politika egyes eszközeinek értékelése. A „legjobb gyakorlat” összegyűjtése és elterjesztése kapcsán ezzel különösen az OECD foglalkozott sokat. Kidolgoztak egy módszertant ahhoz, hogy 1/ az általános kormányzati célok, 2/ a KKV-politika célkitűzései és 3/ a fennálló keretfeltételek tükrében milyen kritériumok alapján kell minősíteni az egyes eszközök és programok megfelelőségét, hatékonyságát, eredményességét.


  • Az EU Vállalati Főigazgatósága kutatóintézetek bevonásával kidolgozta és bevezette a vállalati politika teljesítményértékelésének mutatószám-rendszerét. Ez az eredménytábla – hacsak azóta nem bővítették tovább - hét csoportban 37 mutatót tartalmaz és 2003-tól a jelölt országokra is alkalmazni fogják.


  • Folytatódnak az előzetes hatáselemzések megbízhatóságának, módszertanának fejlesztését célzó kutatások. Minden fontosabb tervezett intézkedés, törvény, előírás- és szabályozó-módosítás hatását vizsgálni, lehetőség szerint számszerűsíteni kívánják, külön-külön a vállalatok különböző csoportjaira. A ”Gondolj először a kisvállalatokra!” (Think small first) elvnek megfelelően e munka során különleges figyelem irányul az adminisztráció által jobban terhelt kisvállalatokra.


  • Több alapos nemzetközi felmérés készült arról, hogy a kis- és középvállalatok egyes csoportjai milyen segítő szolgáltatásokra tartanak igényt, mennyire ismerik a kínálatot, mennyire és mire veszik igénybe a piaci, az ingyenes vagy támogatott tanácsadást, képzést és egyéb szolgáltatást, hogyan értékelik ezek hatékonyságát. [A mindig is vitatott szelektív pénzügyi támogatást egyre jobban korlátozzák és ilyen segítséggel váltják fel.]



Folytatjuk


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!