3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az emberek naivitására játszanak az internetes csalók, miután a banki rendszerek gyakorlatilag feltörhetetlenek. Ugyan a hiszékenység ellen nincs "mechanikus védelem", ám a megfelelő programok használatával a kezdő felhasználók elkerülhetik az ilyen veszélyhelyzeteket, állítják a szakértők.

Szerdán újabb levél landolt az internetes postafiókokban, amelyben csalók arra próbálják meg rávenni a Raffeisen Bank ügyfeleit, hogy egy hiba esetleg őket is érinthette, ezért ellenőrizzék számlájukat. Amennyiben a gyanútlan számlatulajdonos valóban belép, máris az adathalászok kezére juttatja jelszavait, kitéve magát annak a veszélynek, hogy eltüntetik a számláján lévő összeget.

A szakértők a tavaly kezdődött csalássorozat kapcsán többször hangsúlyozták, hogy a bankok mindent megtesznek az ügyfelek védelmében, de ha ők illetéktelen kezekbe adják adataikat akkor nem tudnak 100 százalékos biztonságot garantálni. A pénzintézetek mellett a vírusirtó cégek is azon vannak, hogy a csalók elé akadályokat gördítsenek: ma már elérhető például a piacon olyan program, amely nem csupán spamként, hanem phisingként, azaz adathalászatként jelöli a támadást, így figyelmeztetve kiemelten a felhasználót, hogy a levél minden bizonnyal egy csalási kísérlet eszköze.

Az internetes fenyegetések száma világviszonylatban mára meghaladta a százhetvenezres nagyságrendet. Napjaink károkozóinak már nem az a céljuk, hogy minél gyorsabban, minél több gépet fertőzzenek meg, hanem hogy információt és pénzt szerezzenek a támadások által, így jellemzőjükké vált a rejtőzködés. A rejtőzködés új technológiát is igényel: a csendes támadást dedikáltan, akár a potenciális áldozatra szabva juttatják el a felhasználókhoz, ahogy ez most is történt - mondta Sándor Zsolt, a Panda Software Hungary ügyvezető igazgatója.

Ma már nem a megfelelő biztonsági rendszerrel ellátott nagy cégek az elsődleges célpontok, mint ahogy a közelmúlt példái is mutatják: a támadások nem a bankok ellen irányultak, a bűnözők a gyanútlan ügyfeleket szemelték ki, akik nem értenek kellőképpen a biztonságtechnikához, figyelmetlenek, és gondolkodás nélkül megadják jelszavukat, hívta fel a figyelmet Sándor Zsolt. "Lassan mindannyian megtanuljuk, hogy védekezni kell a vírusok ellen, de a fertőzés veszélyét senki sem veszi komolyan, míg azt nem a saját gépén tapasztalja. Azt javasoljuk, hogy mindenki vértezze fel magát: megfelelő vírusvédelem és kellő óvatosság - mindkettő elengedhetetlen napjaink virtuális terében" - tette hozzá az igazgató.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!