Ennek hatásaként azonban a kiskorban történt események szinte 100 százaléka a feledés homályába merül. De előfordul, hogy van olyan gyerek, akinek jobb a hosszútávú memóriája vagy esetleg tudja kötni az emlékeket valamilyen eseményhez. Ilyen esetben nem kell félnünk, hogy az ő agya nem fejlődik. Sőt, ellenkezőleg, az ő agya jobban elraktározza az eseményeket.
Felmerül a kérdés, hogy akkor milyen tényezők alapján szervezzük a nyaralásunkat? Napjainkban az ár meghatározó kérdés, így ha szeretnénk gyerekekkel külföldre utazni, akkor az Utazásszervező gyermekkor szerinti kedvezményes csoportosítását vegyük figyelembe, és akkor lehet, hogy nem kell mélyre nyúlni majd a pénztárcánkba.
Élményeket ajándékozzunk, ne apróságokat!
Az előbb említettek miatt őszintén azt mondhatnánk, hogy nem sok értelme van bármit is ajándékozni egy kisgyereknek, de ez sem igaz ilyen formában, hiszen az adott napon, héten, hónapban egy kisbaba éppen aktuális fejlődési területének jól jönnek a fejlesztő játékok, leporellok, később a színezők és még hosszan lehetne sorolni.
A megszerzett tudás beépül az agyba, még akkor is, ha a részletek el is vesznek időközben. De akkor mit kezdjünk a nyaralásokkal? A legfontosabb szempont, hogy élményeket szervezzünk a gyerekeknek, ne ajándékokkal halmozzuk el őket a nyaralás alatt!
Ha elutazunk valahová, pláne külföldre, akkor szó szerint tengernyi élmény vár kicsire, nagyra egyaránt. Az új környezet, legyen szó akár csak egy kempingezésről vagy hotelben történő nyaralásról, számtalan újdonságot fog magával hozni. Az előbbi főleg, hiszen gyereknek is, felnőttnek is jócskán ki kell lépnie a komfortzónájából.
A gyermekkel való nyaralás hosszútávú hatásai
A gyerekek, ha nem is fognak emlékezni az apró részletekre, az élmények, a szeretet érzete meg fog maradni bennünk, és emlékezni fognak, hogy ezzel vagy azzal a családtaggal de jó is volt itt és ott lenni, és ez örök életre fel fogja őket tölteni. Úgy lehet ezt elképzelni, mint egy tartós elemet.
Ha felidézi majd a gyerek az emléket felnőttként, jó érzéssel fogja eltölteni, ami segíti majd a mindennapjaiban. Nem utolsósorban, lesz követendő példa, amit át tud adni majd a következő generációnak.
Alkalmazkodás minden formában
Érdemes beszélni az üdülés alatti fejlődésről is. Egy gyerek minden életkorban fejlődik, de amikor egy csomó új hatás éri, akkor szivacsként szippantja magába az új információkat, és beépíti a következő tanulási lépcsőibe.
Nagyon lényeges, hogy kiszakítva a mindennapi környezetből megtanul egy teljesen új helyen alkalmazkodni, megismer idegen embereket, szokásokat. Minél messzebbre utazunk, annál inkább egy másik dimenzió nyílik meg mindenki számára a családban, így a későbbiek során lesz miről mesélni és felidézni azt a fotók segítségével.