A Magyar Nemzeti Bank engedélyezte a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. számára, hogy a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt.-ben 100 százalékos közvetlen tulajdonon alapuló minősített befolyást szerezzen - közölte a CIG kedden a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
A közlemény szerint a jegybank ugyanezt a mértékű befolyás szerzést a CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító Zrt.-ben (EMABIT) is engedélyezte a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft.-nek.
Hozzátették, az MNB egyúttal úgy döntött, hogy a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. "A" sorozatú törzsrészvényei vonatkozásában a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. által tett kötelező nyilvános vételi ajánlat jóváhagyása miatt indult eljárás folytatódhat.
A jegybank engedélye, valamint a Gazdasági Versenyhivatal a tárgykörben kelt hatósági bizonyítványának kiállításának következtében az ajánlat érdemi elbírálásának valamennyi akadálya elhárult - olvasható a társaság közleményében.
A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. júniusban közölte, hogy részvényeire a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. kötelező nyilvános vételi ajánlatát benyújtotta a Magyar Nemzeti Bankhoz felügyeleti jóváhagyásra A vételi ajánlatot azért tették, mert a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. tulajdonosi részesedése a CIG-ben 32,9 százalék volt, de 33 százaléknál többet akartak szerezni. Ez utóbbi feltétele a nyilvános ajánlattétel.
Az akkori tájékoztatás szerint a CIG papírjainak 3 havi súlyozott átlagára 326,5378 forint volt, míg az egy részvényre jutó saját tőke 147,21 forintot tett ki. A törvény szerint az ajánlati árnak e két összeg magasabbikát meg kell haladnia, így határozták meg a 327 forintot.
A Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. nagyvállalati ügyfelek kiszolgálására szakosodott, egyedi igényeket kielégítő nagyvállalati biztosítási megoldásokat kínál. A társaság 2003-ban alakult, árbevétel alapján ezen a piacon a legnagyobb szereplő Magyarországon. A 12 vállalatból álló cégcsoport árbevétele 2020-ban 9 milliárd forintot meghaladó volt, az általuk közvetített biztosítások díjállománya meghaladta a 100 milliárd forintot. A vállalatot felerészben Mészáros Lőrinc birtokolja - a szerk..
Az idén az első fél évben a CIG Pannónia csoport bevétele 18,4 milliárd forintra nőtt, ami 68 százalékos növekedés a múlt év azonos időszakához képest. A konszolidált adózott nyereség 668 millió forinttal 506 millió forintra apadt. A cég saját tőkéje az év végi 13,8 milliárd forintról 13,6 milliárd forintra csökkent 2021 első hat hónapjában.
A CIG Pannónia részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a papír kedden 0,32 százalékos emelkedéssel, 315 forinton zárt, éves maximuma 379, minimuma 265 forint volt.