2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Két év alatt 600 milliós veszteséget termelt az amúgy milliárdos árbevételű társaság.

Szerdán közölte az Opus Nyrt, hogy a Konzum két magántőkealapjával közösen többségi részesedést szerzett a tőzsdén jegyzett 4iG informatikai holdingvállalatban. Az elmúlt két év eredményei alapján a cég életébe, mintha megmentőként érkezett volna Mészáros-vállalatcsoportja, az elmúlt 2 évben ugyanis közel 600 milliós veszteséget termeltek a konszolidált beszámoló alapján.

Fotó: MTI
Fotó: MTI

A 2017-es beszámoló szerint az árbevételük 16 milliárd forintról 17,3-ra emelkedett, melyből 611 millió származott exporttevékenységből, a korábbinak közel duplája. Ezen belül 405 millió forint egyéb bevétele volt a társaságnak, melyből 211 millió állami támogatás.

A bevételekkel szemben 17,6 milliárdos költséget számoltak el a korábbi 15,9 milliárd után. Ezen belül 1,8 milliárdot a működési ráfordítás volt, személyi jellegűként 3,1 milliárdot költöttek el. Ezen belül a bérköltség 2,3 milliárd volt, ami a 403 dolgozóra esett. Vagyis az új Mészáros-szerzeménynél átlagosan 481 ezer forint a bérszint.


Az árfolyamveszteség miatt a pénzügyi műveleteken veszteséget kellett elkönyvelni, így végeredményben már adózás előtt is 364 milliós volt a mínusz. Ezt az adózással kapcsolatos tétel 451 milliós veszteségbe fordította, ami több mint négyszerese az egy évvel korábbi 110 millió forintos mínusznak.

A társaságnak egyébként 8,4 milliárdos kötelezettsége is volt tavaly év végén szemben a korábbi 9,6 milliárddal.

Fehér István, a 4iG igazgatósági tagja a Világgazdaságnak korábban azt mondta: az egyes projektek eredménytartalmának csökkenése is hozzájárult a tavalyi számokhoz. A 2015-ös csúcsév után nemcsak az egyes költségek emelkedése miatt tört meg a lendület - addig nyereségesen tudtak működni. Az is hátráltató tényező volt, hogy az állami és az EU-forrásokból finanszírozott nagy projektek nem indultak el időben. Tavaly elindítottak egy cégkonszolidációs projektet is, melynek célja a költségmegtakarítás volt. Az első szakaszon már túlvannak, aminek hatására 300 milliót sikerült megspórolni.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!