2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A kínai techóriás világszerte megkezdte saját mobil operációs rendszere védjegyének a bejegyzését, ezzel függetlenné válhatnak az Androidtól és az iOS-től.

A kínai Huawei Technologies mobil távközlési berendezés gyártó vállalat megkezdte saját Hongmeng mobil operációs rendszere védjegyének a bejegyzését világszerte. Az ENSZ égisze alatt működő Szellemi Tulajdon Világszervezete (World Intellectual Property Organization, WIPO) nyilvántartása szerint a Huawei az Európai Unióban és még kilenc országban nyújtotta már be kérelmét a Hongmeng márkanév bejegyzésére és védelmére. 

A világ legnagyobb mobil hálózati berendezés gyártója, a kínai Huawei az okostelefonok világpiacán a második legnagyobb gyártónak számít. A cég a Hongmeng márkanevet az okostelefonok operációs rendszerén kívül még a viselhető eszközök, hordozható számítógépek, robotok és járműelektronikai szórakoztató központok operációs rendszereire is bejegyezteti.

Kínában a Huawei már tavaly augusztusban kérelmezte a Hongmeng márkanév bejegyzését és ezt az idén májusban meg is kapta. Kínán kívül a WIPO adatai szerint az idén május 14-én, az amerikai szankciók elrendelését követően kérelmezte Dél-Koreában, valamint az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalánál (European Union Intellectual Property Office, EUIPO) a védjegy bejegyzését. A nyilvántartás szerint az Európai Unión kívül a Huawei eddig már kilenc országban kérelmezte a védjegy bejegyzését. 

Az Egyesült Államok nemzetbiztonsági szempontokra hivatkozva, bár bizonyítékok előtárása nélkül kizárta a Huaweit az ötödik generációs mobil hálózati fejlesztésekből. Washington vádjai szerint a Huawei hálózati berendezései szoftveres hozzáférést tudnak nyújtani az adatforgalomhoz a kínai hírszerzés számára. 

A szankciók keretében a washingtoni kereskedelmi minisztérium "feketelistára" helyezte a Huaweit és közvetlen érdekeltségeit. A rendelkezés megtiltja amerikai vállalatok számára alkatrészek, berendezések és szolgáltatások eladását a Huaweinek. A tilalom vonatkozik az amerikai Alphabet Inc. mobil operációs rendszerére, a Huawei okostelefonjait és lakossági készülékeit működtető Android OS-ra is.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!