Magyarország egy kis ország, ahol két lépésben bárkit bárkivel össze lehet kötni gazdasági kapcsolatokon keresztül - erre találtunk egy érdekes példát a kormányzati felügyelet alatt álló Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) által indított, összesen 300 milliárd forintos Kisfaludy hotel- és panziófejlesztési program pályázati nyertesei között is. Hogyan lehet eljutni egy kisvárdai ügyvédtől Vajna Tímeáig? Mutatjuk!
A Kisfaludy-pályázatok 2019-es nyertesei között szerepel: egy cigándi családi panzióra 81 millió forint vissza nem térítendő állami támogatást kapott a 2017 decemberében bejegyzett CSALÁDI PANZIÓ Szálláshely-szolgáltató Kft. A cég kisebbségi tulajdonosa a Dr. Dankó Marianna Ügyvédi Iroda a kisvárdai Bocskai utca 10.-ből. Ez még nem is lenne annyira érdekes, hiszen Cigánd és Kisvárda mindössze 18 kilométerre van egymástól. Úgy már érdekesebb, ha hozzátesszük: 2018. novemberében még biztosan Dankó Marianna volt a kisvárdai önkormányzat jogi képviselője.
Sok cikk megjelent róla, hogy a kisvárdai önkormányzatnak némi vitája támadt a helyi stadion kivitelezőjével, a Penta Industry Kft.-vel (már felszámolás alatt a cég), ebben az ügyben is Dankó Marianna nyilatkozott a sajtónak, de az önkormányzat és a cég közötti egyéb témájú (termál kutak fúrása) szerződést is ő látta el ügyvédi pecséttel, Leleszi Tibor fideszes polgármester aláírása alatt. De egy 2017-es testületi ülésen is már Dr. Dankó Marianna volt az önkormányzat jogi képviselője.
Az ügyvédnő nem csak a turizmusban lát bizniszt a szintén fideszes vezetésű Cigándon, hanem tulajdonos a Cigándi Tészta Kft.-ben is.
Az új tulajdonosoknak határozott elképzelései vannak a termékek értékesítésével kapcsolatban, legfőbb irány a piaci részesedés növelése. A megbízható minőség, az átgondolt értékesítési,- és marketing stratégia, valamint a tisztességes piaci magatartás a három alappillére az elkövetkezendő évek közös munkájának
- írja magáról a tésztás cég, amelynek Dankó Marianna mellett a GASTROUDVAR 2008 Kft. is a tulajdonosa. És így érkezünk meg két lépésben Vajna Tímeához. Ugyanis a GASTROUDVAR 2008 egyik tulajdonosa Ráthonyi Zoltánné. Azt a 24.hu írta meg, hogy új tulajdonos jelent meg a Nobu Luxuséttermet üzemeltető Bonu Vendéglátóipari Kft.-ben. A cég idén tavaszig 100 százalékban az AV Investments Kft.-é volt - ez a cég volt Andy Vajna fő vagyonkezelője - , az ő halála után pedig Vajna Tímeáé lett.
Most már azonban 51 százalékra csökkent a tulajdonrésze, a többi 49 százalék az Alaszka 2000 Kft.-é lett. A cégadatok szerint pedig az Alaszka 2000 Kft. két tulajdonosa Ráthonyi Zoltán és Ráthonyi Zoltánné, az ő fiuk a bulvárhírekben „milliárdos örökösként” emlegetett Zoltán, Vajna Tímea új párja. Az idősebb Ráthonyi Zoltán vagyonát 6-8 milliárd forint közöttire becslik.
Szépségkastély
Egy másik érdekes nyertese is van még a Kisfaludy-pályázatoknak: a HELIA-D Kft. 82,3 millió forintot kapott a Bor-Szépség Villa kialakítására Tolcsván. Nem szorultak annyira rá a vissza nem térítendő állami támogatásra, hiszen 2019-ben 1,5 milliárd forintos forgalom mellett közel 100 millió forintos profittal zártak.
A Helia D hazánk egyik legnagyobb múltú kozmetikai márkája, mely lassan 40 éve varázsolja szebbé a magyar nők arcbőrét
- szól a cég bemutatása. A vállalat tulajdonosa Budaházy Péter. A Helia-D Herba-kastélya pedig már 2016-ban megnyílt Tolcsván 178,5 millió forint uniós támogatásból. A tokaj.hu cikke szerint a minőségi kozmetikumok, illetve annak készítése és a Tokaji bor egymáshoz közelebb vitele - ez az egyik fő cél a tolcsvai Herba-kastélyban. A megnyitón az a mára már leváltott Demeter Ervin megyei kormánymegbízott mondott ünnepi beszédet, akinek tokaji apartmanja később szintén nyert a Kisfaludy-pályázatokon. Tehát az egyik jövőbeli nyertes gratulált a másik jövőbeli nyertesnek.