3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A házak a koruktól függetlenül rendszeres karbantartást igényelnek. Ám legyünk bármennyire is tudatosak, vannak problémák, amik nagyon jól elbújnak, és a falak mögött lappangva tudnak már azelőtt nagy károkat csinálni, hogy szembetűnő lenne a jelenlétük.

A csőtörés vagy -repedés is ezek közé tartozik, ám ha figyel az apró jelekre, akkor már azelőtt észreveheti a problémát, hogy a javításához falbontás válna szükségessé.

A csőtörés helyének pontos bemérése egyáltalán nem egyszerű feladat. Tovább bonyolítja a helyzetet, ha időben észlelik a problémát, és még csak kevés víz folyt el. Hogy hamar észrevegyük a bajt, sok apró árulkodó jel is van, lássuk, mik is ezek.

Mire érdemes figyelni?

A csőtörés sokféleképpen megmutatkozhat már a kezdeti időkben is. Ilyen árulkodó jel például a vízszámla. Egy átlagos családnál a vízfogyasztás hónapról hónapra nagyjából állandó mértékű. Ha a megszokottól eltérő, magasabb számla érkezik, akkor érdemes megfigyelni, hogy a vízóra számlál-e abban az esetben is, ha minden csapot elzárnak a házban. Ha azt látják, hogy az óra annak ellenére is pörög, hogy az összes csapot elzárták, és minden vízfogyasztó eszközt kikapcsoltak, akkor nagy bizonyossággal állítható, hogy valahol szivárog a víz.

Ebben az esetben érdemes azonnal szakemberhez fordulni, aki a műszerei segítségével a falak bontása nélkül meg tudja állapítani a szivárgás helyét és mértékét.

Ha arra gyanakszik, hogy csőtörés vagy csőrepedés van valahol a házában, forduljon bizalommal az S.O.S Vízszerelés szakemberéhez, aki gyorsan és precízen feltárja a vízvezetékrendszer hibáit.

A csapok több módon is utalhatnak vízszivárgásra. Egyrészt a csap csöpögése, ha nem a tömítések vagy egyéb alkatrészek meghibásodásából fakad, mutathatja a csőtörést. Másrészt pedig, ha a megszokottól eltérően alacsony víznyomást tapasztal, ajánlott mihamarabb szakemberhez fordulnia.

Ha semmi változás nem történt, ami indokolná a lakás párásodását, akkor valószínűleg csőrepedéssel vagy csőtöréssel lesz dolga. Sokan nem is gondolnák, de a szivárgó víz a lakás páratartalmát érezhető mértékben meg tudja emelni, ezzel árulkodva a felmerülő problémáról és annak nagyjábóli helyéről. A magas páratartalom okozhat penészesedést is, ami komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában.

A fűtésrendszerben szintén keletkezhet csőtörés. Ezt jelezheti a rendszerben uralkodó nyomás csökkenése. Ilyenkor szerencsés, ha a csövek nem a falakban húzódnak, mert akkor könnyebb ellenőrizni a rendszert és megtalálni, majd orvosolni a hibás szakaszt. Ha a csövek a falban futnak, egy szakember a megfelelő eszközökkel gyorsan meg tudja találni a probléma forrását.

Ha egy nagyobb tócsát lát a padlón vagy egy vízfoltot a falon, akkor ugyan kézenfekvő, hogy baj van, de nagyon sok bosszúságot és fejtörést meg tud spórolni az egyértelmű jelzésen, hogy hol is van a probléma forrása. Ekkor már biztos, hogy szakembert kell hívni, aki remélhetőleg minél gyorsabban meg tudja szüntetni csőtörést.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!